Sestava LFC Nova B:

Mládek - Kroj (C), Kučera Vlasta, Kučera Václav, Jandečka, Uhlíř ml., Štěpánek, Svárovský

Branky LFC Nova B:

Štěpánek, Kroj, Uhlíř ml., Jandečka, Kučera Vlasta

Do sezóny Podzim 2013 jsme tentokrát vstoupili bez přípravných zápasů, takže byla otázka v jaké formě se v 1. kole představíme. Los nám jako prvního soupeře přisoudil začínající tým Pistol Shrimps, jehož herní kvality tak byly velkou neznámou. Z hledisky kvantity na tom byl soupeř o něco lépe, neboť naše sestava lehce prořídla díky pracovním a zdravotním komplikacím.

Kvalita však byla od začátku zápasu na naší straně a individuální, ale tentokrát i časté kombinační akce nám přinášely jasné šance. Po té Vencovo jsme se opět nějakou dobu divili, co je všechno možné zahodit... "Kreveťáci" měli celkem velké problémy s rozehrávkou, brankář s floorballovou minulostí si evidentně zvykal na jiný sport a dával nám často příležitost přerušit akci soupeře hned v počátku. Přesto nám zatrnulo, když po střele z větší vzdálenosti duněla pravá tyč branky Tomáše, který jí přes bránící hráče neměl šanci vidět. Šancí na naší straně utěšeně přibývalo, ale brankář soupeře slabší rozehrávku více než kompenzoval svým postřehem a držel čisté konto. Snaha o vstřelení vedoucí branky občas vedla k okénkům v obranné hře, ale Tomáš několika kvalitními zákroky nedovolil soupeři vstřelit důležitý první gól, který jsme nakonec v závěru poločasu vstřelili my, když se dokázal prosadit Jirka a před přestávkou nám tak dal více klidu do druhé půle - 1:0.

Obraz hry se ve druhé půli příliš nezměnil, rozdíl byl však v efektivitě našeho zakončení. Druhý gól přidal na začátku poločasu Čert, jehož střele pomohl do sítě ještě obránce soupeře - 2:0 a po deseti minutách se prosadil i Honza a v podstatě tak zápas rozhodl (viz tzv. Czaplárova past při dvoubrankovém vedení) - 3:0. Šance na naší straně přicházely jedna za druhou a i když soupeř postupem času předváděl nebezpečnější útočné akce, pojistil naše vedení Tomáš - 4:0. Deset minut před koncem se, byť s velkým kusem štěstí, dočkal historicky prvního gólu v Hanspaulce i soupeř, když po rohu trefil ze zadní tyče vracený míč do hlavy Tomáše a skončil v naší brance - 4:1. Žádné komplikace ale nenastaly a výsledek ještě zvýraznil Vlasta, který svým gólem dovršil bůra v síti "Kreveťáků" - 5:1.

Na úvod sezóny tak přišla příjemná výhra, která však s ohledem na (alespoň aktuální) kvality soupeře nebude asi příliš vypovídající a uvidíme, co přinesou další zápasy.