Sestava LFC Nova B:

Mládek - Koudelka (C)Svárovský, Uhlíř ml., Jandečka, Poláček, Čech

Branka LFC Nova B:

Čech, Jandečka, 2x Uhlíř ml.

Po vítězném derby s AC Parta se situace ve skupině vyvinula tak, že pouze další soupeř - Perpetis, nás při zásahu od administrativního stolu mohl teoreticky připravit o přímé postupové místo. Vyloučit i tuto téměř konspirativní možnost mohl vzájemný zápas a jakýkoliv náš bodový zisk. Dosáhnout toho, spolu se snahou udržet neporazitelnost v jarní sezóně, dorazila pouze sedmička hráčů + koučující Čert, když se k absentujícím zraněným přidali bez uvedení důvodu Jarda, Venca a Měli. Holt postup byl skoro v kapse, tak morálka polevila... Soupeř vyrukoval k rozhodujícímu zápasu s devítkou hráčů v oranžovém a bylo tak na naší prořídlé sestavě, aby potvrdila heslo, že kvantita není všechno.

Začátek zápasu byl trochu opatrný, ale velké (hlavně široké) hřiště v Hostivaři dávalo prostor pro kombinační akce. Akce se střídaly na obou stranách, ale dlouho se ani jeden tým nedokázal prosadit, když možným důvodem mohlo být dost neobvyklé umístění branek v brankách větších, což hodně stěžovalo střelcům orientaci. Skóre se pohnulo až v polovině 1. poločasu, když soupeř využil brejkové situace poté, co Karel dvakrát nepropálil zeď z přímého kopu a druhý odražený míč si soupeř dovedl až před Tomáše a nedal mu šanci - 0:1. Bylo to v jarní sezóně vůbec poprvé, co dal soupeř úvodní gól (ve 2 dosavadních zápasech sice soupeř v průběhu zápasu vedl, ale nikdy nevstřelil první gól). Naštěstí nezvyklá situace netrvala dlouho, když prakticky z první následující akce se nám podařilo vyrovnat. Karel nabídl do vápna míč volnému Čendovi a ten s ledovým klidem tečoval mimo dosah brankáře a vzápětí slavil premiérový gól v červenomodrém - 1:1. O dvě minuty později se uvolnil na hrotu Tomáš a tváří v tvář brankáři zachoval klid a obstřelem nás poslal do vedení - 2:1. Když se pak v závěru poločasu po autu George  a přistrčení Tomáše prosadil ve vápně pohotově střelou pod břevno Honza, zdálo se, že zápas bude jednodušší, než jsme čekali - 3:1. Bohužel v samém závěru úvodní třicetiminutovky si jeden ze soupeřů udělal z poloviny obrany slalomové kužely a na závěr prostřelil Tomáše - 3:2, čímž dal druhému poločasu punc dramatičnosti.

Po změně stran hra plynula v podobném tempu jako v 1. půli, na naší obraně však začínala být postupem času znát  nemožnost častějšího střídání. Postupem času, když se nám nepodařilo odskočit na výraznější odstup, si soupeř vytvářel stále větší tlak.  Nebyly to sice příliš vypracované akce, ale po jedné, kdy Tomáš reflexivně chytil míč po rozebrání obrany a prudké střele až na brankové čáře, jsme si hodně oddechli. Když už se zdálo, že těsné vedení udržíme, přišel centr ze strany do vápna, kde se ve vzduchu, tak trochu tradičně, ocitl pouze útočník Perpetisu a potřetí překonal Tomáše - 3:3. Rázem bylo i přes minimum času k vidění drama, když soupeř ucítil šanci zápas otočit a tlačil se do útoku. Naštěstí předchozí zaváhání napravil Honza, když zachytil rozehrávku soupeře, vyvezl míč za půlku a prudkým centrem hledal Tomáše před brankou. K našemu štěstí do centru vložil nohu obránce soupeře a polovlastencem překonal svého brankáře počtvrté - 4:3. Gól v poslední minutě srazil ambice soupeře, navíc rozhodčí nenastavoval nic k předepsaným šedesáti minutám a tak jsme mohli po pár vteřinách slavit osmé vítězství v sezóně a definitivní postup do 7. ligy!!!

Náhledy fotografií ze složky Perpetis (J.2014)