Jdi na obsah Jdi na menu
 


10. kolo P.06 (LFC Nova B - Rudý teror)

26. 11. 2006

 

Sestava LFC Nova B: Mládek - Uhlíř st., Capouch, Uhlíř ml., Koudelka, Musil, Kroj, Frantl

Branky LFC Nova B: 4., 58. Uhlíř ml., 25. Kroj, 35., 42. Capouch

 

     Podzimní sezóna finišuje a po našem hodně nevydařeném začátku máme ve velmi vyrovnané tabulce 6.A ligy co dohánět. Bohužel ani vítězství v posledním kole nad FC Remutant nás díky ostatním výsledkům nedostalo ze sestupových vod, takže v předposledním kole nám nezbývalo nic jiného než opět bodovat, a to pokud možno tak, že naplno… Zabránit se nám v tom snažil Rudý teror, který byť měl před zápasem jen o tři body více, hrál v zápase díky zmiňované vyrovnanosti 6.A ligy sice také o udržení, ale na rozdíl od nás stále ještě alespoň teoretické šance na postup. Do zápasu jsme nastupovali takřka ve stejné sestavě jako v utkání proti FC Remutant, kdy kromě Tondy chyběl již jen Jirka Braný, který již v sobotu nastupoval se zdravotními problémy a druhé utkání v rychlém sledu už zvládnout nešlo.

 

     Večerní utkání za umělého osvětlení začalo naším tlakem, který vyvrcholil nádhernou přihrávkou Ládi za obranu soupeře, kde nabíhající Honza ml. nedal hlavou z hranice vápna žádnou šanci „teroristovi“ v brance soupeře – 1:0. Bohužel jsme naše vedení dlouho neudrželi, když na druhé straně „povodil“ útočník soupeře George a nakonec po rychlém uvolnění střelou z dálky vymetl Tomášovi pavučiny z pravého vinglu – 1:1. Rychlá ztráta vedení byla sice ve velmi důležitém zápase nepříjemná, ale dařilo se nám i nadále držet taktovku utkání, byť jsme i my museli někdy čelit velmi nebezpečným akcím soupeře. Do vedení jsme se ale opět dostali my, když Čertův centr nabral díky teči obránce mnohem nebezpečnější směr než brankář soupeře čekal a míč ještě s pomocí tyče skončil podruhé v síti Rudého teroru – 2:1. Bohužel ani tentokrát nám vydřené vedení nevydrželo dlouho, neboť těsně před přestávkou soupeř také se štěstím vyrovnal, když odražený míč po rohu napálil přes clonícího Honzu Franta a zahrál nevidícímu Tomášovi na „housličky“ – 2:2.

 

     Ve druhém poločase se tak začínalo co do výsledku od začátku a i náš cíl zůstával stejný – bodovat. Kvality soupeře si žádaly neotvírat příliš naší obranu, neboť s blížícím se závěrem sezóny se každý bodík hodí, přičemž my jsme jich už zcela zbytečně prohospodařili až příliš… Naštěstí se nám i nadále dařilo v útoku. Po zblokovaném trestném kopu Honzy Frantla se odkopnutý míč dostal k Láďovi, ten z dálky vyslal na branku svou typickou „jedovku“, trefil sice místo sítě Petra ve vápně, ale ten už dokázal dostat míč potřetí za brankáře soupeře a vrátit tak vedení na naší stranu – 3:2. Tentokrát se už soupeři nepodařilo kontrovat tak rychle jako v 1. poločasu, naopak Petr dokázal naše vedení ještě zvýraznit a svým druhým gólem v zápase nás poslal do uklidňujícího dvoubrankového vedení – 4:2. Relativní klid však bohužel nepanoval až do závěrečného hvizdu rozhodčího… A byl to právě on, kdo měl být hlavní příčinou dramatické koncovky – „Teroristé“ se v závěrečném tlaku dostali ke střele, které skončila divokým karambolem v našem vápně, když se míč od břevna odrazil na zem, zpět do břevna a zase na zem a teprve potom se ho Tomášovi podařilo odboxovat pryč z vápna. K našemu překvapení (a nejspíš i soupeře, byť na rozdíl od nás milému) rozhodčí z půlky hřiště usoudil, že míč za houštinou těl skončil za brankovou čárou – 4:3. Marné byly protesty, že tomu tak nebylo, do konce zbývalo ještě hodně času a v sázce byly důležité body. Taktickou hrou se nám dařilo soupeře na uzdě, byť s přibývajícím časem byl jeho tlak větší a větší, což ale na druhé straně znamenalo mnohem více prostoru pro naše brejky. Těsně před koncem pak šel na půlce Honza ml.  ve výskoku do souboje s obránci, míč se odrazil přes vyběhnuvšího brankáře směrem k brance soupeře, kde ho stíhal Honza ml. Ten ho sice díky brankáři-teroristovi, který mu dobrých 5 metrů visel na zádech, nedostihl, ale i tak skončil míč popáté v síti soupeře. Stalo se tak ale až poté, co rozhodčí vytáhl z kapsy červenou kartu pro brankáře, takže se zdálo, že sice budeme opět dohrávat v početní převaze a obávat se náhodného vyrovnávacího gólu, nakonec však rozhodčí k naší spokojenosti usoudil, že obdržená branka bude lepším trestem za nesportovní čin soupeře a uznáním branky nás poslal opět do dvoubrankového vedení – 5:3. Pak už se utkání jen dohrávalo a čekalo se na závěrečný hvizd rozhodčího (komu byl přiznán trochu kuriozní gól jsme zjišťovali až z fotek v šatně - nakonec to byl Honza ml.), který odstartoval naší radost z druhého vítězství v řadě, které opět trochu posílilo naše naděje na udržení 6. ligy i pro jarní sezónu.

 

     Vzhledem k vyrovnanosti naší tabulky a nestejnému počtu odehraných utkání je zatím těžké odhadovat, jaký výsledek budeme v posledním zápase proti týmu AC Ruzyně 1995 potřebovat, ale zdá se, že máme vše ve vlastních rukou a vítězství a 2 body za něj by nás měli v 6. lize udržet, což by bylo vzhledem ke špatnému začátku sezóny velkým úspěchem…

     Poslední zápas hrajeme až 9. prosince 2006 na Pankráci, takže bude čas vyléčit drobné šrámy a připravit se na toto utkání tak, aby vše dopadlo – ZÁCHRANOU!!!

 

Komentář si můžete stáhnout ZDE

Video s gólem Petra najdete ve VIDEOGALERII

 

Náhledy fotografií ze složky 10. kolo P.06 (LFC Nova B - Rudý teror)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Oprava 2

(Čert, 27. 11. 2006 15:26)

Komentář ke stažení bude ale aktualizovanej až večer :-(

Oprava

(Čert, 27. 11. 2006 15:23)

Sorry, už se mi to trochu vykouřilo z hlavy, takže 4 a 5 gól jsem bral trochu od boku. Opravím to hned jak bude trochu času...

Gratulace

(Venca, 27. 11. 2006 14:39)

Jo dobře se to poseldní dobou zase čte na obou stránkách Novy. Jen tak dál až do konce.

Jak to bylo s patym golem

(Honza Uhlir ml., 27. 11. 2006 13:23)

Paty gol: Ten souboj s obranci jsem absolvoval ja nikoliv Petr. Ani jsem tam puvodne jit nechtel, ale bylo videt, ze se k tomu hrnou dva souperi proti sobe a vypadalo to, ze se srazi. Hlavickoval nepochopitelne jejich hrac vracejici se z utoku, ktery me poslal z pulky do brejku samotneho na prazdnou branku. Jejich brankar me drzel obema rukama za dres a ja ho vlacel smerem k brance jako tahac asi 10 metru. Rozhodci nakonec nechal gol - spravne mela byt cervena brankari a penalta.

6.ligu zachráníte !!!

(Pavel Č., 27. 11. 2006 10:53)

Gratulace !!!