10. kolo J.06 (LFC Nova B - Orange Predators)

13. 6. 2006

LFC Nova B - Orange Predators 3:5 (2:2)

Sestava LFC Nova B: Mládek, Frantl, Uhlíř st., Koudelka, Braný, Uhlíř ml., Musil, Capouch

Branky LFC Nova B: Frantl, Musil, Capouch

Utkání, které mělo vydláždit postup do 6. ligy jsme absolutně nezvládli. Přes optimistické řeči jsme totálně zaspali hned na začátku zápasu a během první (!!!) minuty 2x inkasovali (u obou branek byl náš nejzkušenější hráč Honza F. - při první neuhlídal při rohu protihráče, který pak skóroval střelou po zemi, při druhém se pak nedohodl s Honzou ml., kdo má pokrýt jediného hráče soupeře před naší brankou a ten díky tomu skóroval). Připadali jsme si jako boxer po těžkém K.O.

V následující minutě ještě soupeř trefil tyč, což nás částečně probralo a pustili jsme se do stíhací jízdy. Postupně jsme si vytvořili trvalý tlak a nějaké náznaky šancí, bohužel se nedařilo trefit ani odkryté části branky soupeře. Nakonec jsme se ale přece jen dočkali a v závěru poločasu nejprve po autu Honzy F. soupeř lehce tečoval do branky a velmi dobrý rozhodčí gól přes protesty soupeře okamžitě uznal. Poté brankář Predátorů neudržel dělovku Honzy F. (velmi agilního po katastrofálním začátku) z dálky a Vláďa pohotově dorazil. Ještě do poločasu se do šance dostal i Petr, ale neproměnil, takže zápas se dělil za stavu 2:2, což po šíleném úvodu vůbec nebylo špatné.
    Do druhé půle jsme bohužel nastoupili jakoby s pocitem, že naše vítězství je pouze otázkou času. Akce i šance se ovšem střídaly na obou stranách. Na tyče a břevna jsme vyhráli tuším 5:3, na góly to bylo bohužel obráceně. Na úzkém hřišti a rovném terénu míč poslouchal lépe našeho soupeře a především technický a dynamický blonďatý Predátor operující na velké ploše ve středu hřiště nám dělal značné problémy, zvlášť, když jsme mu nechávali volný prostor (místo obrany na hráče jsme hráli na jakéhosi zametače vzadu, což byla chyba). I díky tomu se soupeř v cca 40. minutě znovu ujal vedení (opět po naší chybě - tentokrát zaváhal Vláďa u postraní čáry s odkopem a pak se již nestačil všas vrátit). Od té doby jsme hráli křečovitě ve snaze vyrovnat, měli jsme sice občas šance nebo jsme trefili tyč, ale soupeř mohl kontrovat a jednu podobnou situaci využil po rozehrání trestného kopu a krásné střele do vinglu. Několik minut před koncem Predátoři zvýšili na debaklem zavánějících 5:2. Nova stačila pouze kosmeticky upravit, když utěšenou střelu Honzy ml. z dálky (prý) lehce tečoval Petr. Porážku jsme si přivodili především sami svými chybami (4 góly po jasných chybách), ale nelze zpochybňovat ani kvalitu soupeře, který v minulém kole dokázal remizovat s Litrpůlem pouze v pěti...

Porážka 3:5 nám bohužel v podstatě přibouchla postupová vrata. Abychom postoupili musíme jednak zvládnout v posledním kole Perpetis a potom ještě čekat na mnoho dalších klopítnutí našich soupeřů.

Přesto byla tato sezóna úspěšná, protože hlavním cílem byla záchrana a ta se podařila!!!