10. kolo J.07 (LFC Nova B - Hulla hulla)

17. 6. 2007

Sestava LFC Nova B: Mládek - Koudelka, Braný, Uhlíř st., Žák, Faksa, Capouch, Frantl, Musil

Branky LFC Nova B: Frantl, Faksa

Proti leaderovi naší skupiny jsme nastoupili od 19:30 na umělé trávě 2. generace na velkém, nám známém, hřišti v Zárubově ulici. V době zahájení zápasu nás bylo vč. zraněného Honzy st. (který si vzal věci jen pro strýčka příhodu) pět. Naštěstí během chvilky dorazili Jirka, Venca a Petr, takže jsme byli hratelní. Vláďa si ovšem brzy obnovil zranění třísel a střídal pouze sporadicky.

Před zápasem jsme tajně doufali, že vydržíme co nejdéle bez obdržené branky a budeme zkoušet rychlé brejky. Asi ve třetí minutě se takový brejk podařil, ale Vláďa bohužel v nadějné pozici netrefil ze střední vzdálenosti branku soupeře. Pak soupeř předvedl, že když se rozdávala fotbalová chytrost a vlohy, tak nechyběl ani jeden z nich a většina si šla přidat. Neustálým pohybem všech hráčů a přihrávkami „z první“, které i díky povrchu neomylně nacházely své adresáty, zcela zpustošili naši obrannou činnost (lze-li o nějaké vůbec hovořit) a výsledkem byl 1. gól v naší síti ve 4. minutě, …a čtvrtý asi v desáté…(ten zavěsil nekompromisně pod spojnici Tomášovy branky Tonda, který se snažil pozdě nikoli Bycha, leč soupeře honit a nakonec za něj takto odvedl práci). To bylo vůbec příznačné pro naši hru – všude pozdě. Nesoustředěný, nepozorný, takticky zoufalý, nedůrazný výkon, kdy jsme soupeře nechali hrát co potřeboval, aniž bychom se pokusili o obsazení jednotlivých hráčů a tím o ztížení jejich pohledných kombinací. Chvilka naděje na trochu přijatelný výsledek svitla s příchodem tradičního opozdilce Honzy F. Nastoupil asi v 15. minutě, bohužel už za stavu 0:5. S ním najednou začal tým soupeři odebírat míče a vyvážet je do nebezpečných protiútoků. Najednou (bohužel pouze cca desetiminutovou pasáž) neměl soupeř tolik času a občas rovněž (ejhle lidi z masa a kostí) chyboval. Zanedlouho byl stav 2:5 (Honza F. a Tonda F. a to jsme ještě dobré 3 tutovky zahodili… Soupeř malinko znervózněl a začal nás brát chvíli vážně. Do konce první půle se mu však podařilo dát 6. gól a definitivně nám tak vzít jakoukoli bodovou naději.

Druhá půle už měla být pouze o tom, dokážeme-li zabránit ostudě a neprohrát dvouciferně… Nějakou dobu se to dařilo, asi 10 minut nepadla branka a velmi dobré šance jsme měli i my (zvlášť Petr ale asi vystřílel všechen prach minule a nyní nedokázal trefit ani prázdnou branku ze tří kroků). Nedařily se ani hlavičky, vše vysoko nad. Když se přidaly nehorázné chyby v obraně (především George by si měl vzít ze zápasu poučení a vyvarovat se svých lehkovážných pokusů o vyvážení míče kličkováním před vlastním vápnem. Co mu možná jindy ještě projde, tento soupeř trestal nemilosrdně). Takže nakonec jsme se nevyhnuli ani potupné desáté brance v naší síti a dokonce ani dvanácté. Přes řadu možností jsme už nedokázali do soupeřova čeřenu přispět ničím dalším. Zůstalo o dvou hubených kapříků a tedy suma sumárum 2:12!!! (tj. rekordní prohra v historii LFC Nova B). Honza F. si ke všemu při snaze doběhnout míč naštípl zub o konstrukci za brankou…

Co říci závěrem. Sešlo se několik pro nás nepříznivých faktorů. Především úžasně fotbalový soupeř jehož kvality může prověřit třetí, ale možná také až první liga. V kombinaci s rovným povrchem a velkými rozměry hřiště byli tito hráči k neudržení. Pro nezaujatého pozorovatele musela být radost se dívat na jejich neustálé nabízení se a současně žádné zbytečné vodění míče (přestože by individuálně mohli uspět rovněž), ale rychlou kombinaci z nohy na nohu. V tomto srovnání se ukázalo, že z našeho týmu tomu je schopný čelit pouze Honza F. (byť i on na jeden gól soupeři „namazal“). Většině ostatních chybí důraz, hra bez míče, předvídavost. Spokojujeme se s pouhým stínováním namísto skutečného bránění. Pokud už „uspějeme“ a míč vypíchneme přestáváme uspokojeni hrát, zatímco soupeř zdánlivě ztracený míč doběhne a již nikým neatakován přihraje na gól. Časem rezignoval i gólman, který měl zpočátku několik pěkných zákroků, postupně však rovněž pouze přihlížel narůstajícímu přídělu. Můžeme spekulovat jak by se hra a skóre vyvíjelo, kdyby Honza F. nastoupil od začátku a ne až za prakticky rozhodnutého stavu, kdyby mohli hrát naši rychlí a důrazní útočníci Čert a Honza ml. Možná by skóre nebylo tak hrozivé, ale porážce by těžko zabránili. Znovu se potvrdilo, že pokud soupeřovi hráči nejsou bráněni osobně a dostanou prostor (zvlášť nečiní-li jim problém míč) působíme jako banda fotbalových neandrtálců, kteří houfně běhají za míčem aniž by chápali, že je to cesta do fotbalových pekel.

Snad se trochu poučíme a proti týmu number two zahrajeme po všech stránkách lépe. Pozitivní je, že pokud nenastane nějaký administrativní zásah, šestou ligu máme zajištěnu i pro příští sezónu.