10. kolo J.08 (LFC Nova B - 1. FC Pivojs s.r.o.)

19. 6. 2008

LFC Nova B - 1. FC Pivojs s.r.o. 3:2 (2:1)

Sestava LFC:  Mládek (B) - Kroj (C), Uhlíř ml., Braný, Koudelka, Koutský, Frantl
Branky LFC:  Frantl, Uhlíř ml., Kroj

K předposlednímu zápasu jarní sezóny proti poslednímu celku tabulky 7.A ligy jsme se slézali jako švábi na pivo a protože soupeř na tom byl podobně, vypadalo to chvíli na oboustrannou kontumaci... Ale vzhledem k tomu, že chyběli i rozhodčí, se "čekačka" protáhla cca na 20 minut, v rámci které už stačil na kbelské hřiště dorazit dostatečný počet hráčů na obou stranách. Na té naší se omluvili Petr a Tonda, nedorazil Honza Krušina a chyběli zranění OldJohn a Vláďa.

Zápas se soupeřem, který byl před zápasem až po uši namočen v sestupových vodách, mohl svádět k pocitu vylepšít si nejen bodové, ale i brankové statistiky a přestože jsme do zápasu vstoupili velmi dobře, potvrdilo se nakonec, že v naší velice vyrovnané skupině není jednoduchých zápasů, kdy i zápasy papírových favoritů s rádoby outsidery končí těsnými výsledky.

Začátek zápasu se nám povedl, několikrát se nám povedla rychlá akce do obrany Pivojsů a to včetně zakončení, ale bránkář soupeře (byť náhradní) se činil. Po jedné ze šancí, kdy soupeř odvrátil na aut, však přišel první gólový okamžik zápasu - Čert se chopil míče, uviděl z půlky nabíhajícího Honzu Frantla a přesně načasovaným autem posadil míč ve vápně na jeho hlavu, čímž mu za všechny alespoň částečně vrátil jeho přesné přihrávky v průběhu sezóny - 1:0. I poté jsme byli lepším týmem, ale zahazovali jsme šance jak na běžícím pásu, v čemž nás zastavil až velmi opožděný příchod rozhodčího (cca 35 minut). Než se zorientoval a ujal řízení (spíš neřízení) zápasu, tak se chvíli nehrálo a když navíc soupeř hned po rozehrání více než šťastně vyrovnal, vypadli jsme trochu z tempa a hra se vyrovnala. Soupeřův gól padl zcela nečekaně, kdy autové vhazování poměrně daleko před vápnem tečoval protivník tak šťastně, že míč vysokým obloukem zapadl přes Tomáše přesně pod břevno - 1:1. Naštěstí se nám podařilo kontrovat, když nás do vedení poslal opět hlavou Honza Uhlíř ml. - 2:1. Soupeř za nepříznivého stavu, který pro něho znamenal definitivní jízdenku do "pralesní" ligy, znatelně přitvrdil a zákroky za hranicí pravidel se snažil získat převahu, vyrovnat se mu však do přestávky nepodařilo.

Co se nepovedlo do přestávky, povedlo se Pivojsům hned na začátku 2. půle. My jsme po přestávce nastoupili zcela bez pohybu a riskující soupeř se dostával před Tomáše ve značném přečíslení. Bohužel jedno z nich dokázal soupeř využít, když situaci 4 na 2, při kterém se k němu několikrát odrazil z vápna odkopávaný míč, překonal Tomáše podruhé - 2:2. Ani inkasovaný gól nás ale neprobudil z letargie, takže vyrovnaný stav jsme o chvíli později udrželi jen díky výbornému zákroku Tomáše po dalším přečíslení soupeře. To nás konečně trochu nastartovalo a po chvíli jsme brankovou bilanci strhli opět na svou stranu. Tentokrát se na půlce ujal vhazování tradiční exekutor Honza Frantl, našel dlouhým pasem Čerta na hranici vápna, který na zádech udržel obránce a opět hlavou nás poslal potřetí v zápase do vedení - 3:2. Soupeř pak už nenašel dost sil na další zvrat, čímž se definitivně odsoudil k sestupu, nám naopak stále žije šance na vylepšení stávající 5. příčky v tabulce 7.A ligy.