11. kolo J.2014 (CK pánbu nás netrestej)

LFC Nova B – CK pánbu nás netrestej  1:8 (0:4)

Sestava LFC Nova B:

Mládek - Kroj (C)Svárovský, Uhlíř ml., Jandečka, Uhlíř st.

Branka LFC Nova B:

Jandečka

Na poslední zápas sezóny, která nám přinesla po delší době úspěch v podobě postupu do 7. ligy, jsme čekali 14 dnů, přičemž přípravy zpestřila pravděpodobně dost bujará oslava postupu v minulém týdnu. Přestože bylo jasné, že sestava pro poslední zápas nebude tak početná jako v předchozích kolech (George dovolená, Vráťa, Jirka, Čert, Vlasta a Honza zranění), jen stěží se dal očekávat tak tristní pohled na naší sestavu ve čtvrtečním proseckém podvečeru... Když s úderem čtvrt na sedm dorazil na hřiště Čert s registračkami, míči a dresy, zasmušile tam přešlapovali pouze Tomáš Mládek, Márty a OldJohn, který si po předchozí divácké podpoře chtěl užít alespoň pár minut na hřišti v zápase, ve kterém zdánlivě o nic nešlo. Na cestě byl Tomáš Jandečka a Honza, který chtěl, stejně jako rehabilitující Čert, přijít podpořit zbytek týmu v posledním zápase. Bohužel zbytek týmu se někde zapomněl (Jarda po zavolání těsně před zápasem sdělil, že nestíhá kvůli práci), především pak kladenská větev, která asi bez George není akceschopná či ochotná na zápas dorazit a ani se omluvit...

Nezbývalo moc času na to vymyslet, co s načatým večerem - omluvit se soupeři a nechat si zápas zkontumovat (plus zaplatit příslušnou pokutu), nebo začít zápas s tím co bylo k dispozici (z aktivních hráčů dva Tomášové a Márty, s nimi Čert, o jehož aktivitě se tři týdny po artroskopii kolena dá snadno pochybovat a OldJohn, který se přišel na pár minut proběhnout po hřišti a užít si postupovou atmosféru. Po lehkém vnitřním přemlouvání se přítomná pětice s nadějí, že "někde za rohem" je Petr Capouch, který by si mohl také kopnout, a že Kladeňáci trčí jenom někde v zácpě a dorazí s mírným zpožděním, rozhodli bojovat na hřišti...

Defenzivní rozestavení 1-3 se často měnilo na 0-4, přesto jsme díky bohorovnosti soupeře dokázali hrozit před jeho brankou, zatímco před naší jsme poměrně úspěšně čistili prostor. Bohužel nám to vydrželo jen 10 minut a poté poprvé inkasovali. To již dorazili Petr i Honza a zatímco prvně jmenovaný se na hřiště nehrnul, Honza po chvilce váhání nad svým koňarem z neděle oblékl dres a vyrovnal alespoň počet hráčů na hřišti, z nichž však třetina byla zralá spíš na berle než míč u nohy...

Hodnotit další průběh nemá příliš cenu, přes nezměrnou snahu všech bylo jasné, že to bude jen o tom nedopustit nějakou velkou ostudu. Urputnou obranu proložilo jako bonus pár povedených akcí, po nichž se potil i brankář soupeře, po jedné z nich se prosadil Tomáš a levačkou trefil náš čestný úspěch, kterým se stal i nejlepším jarním šutérem týmu. Bohužel v závěru soupeř navýšil na rozdíl, který už nelze považovat za příliš důstojný, ale přesto si všichni na hřišti zaslouží respekt, když někteří z nich ze sebe vydali vše a na hřišti doslova padali na hubu!!! Ti ostatní nestojí za řeč...:-(