Jdi na obsah Jdi na menu
 


11. kolo J.08 (LFC Nova B - Senioři Praha B)

23. 6. 2008

LFC Nova B - Senioři Praha B 3:1 (0:0)


Sestava LFC:  Mládek (B) - Kroj (C), Uhlíř ml., Braný, Koudelka, Koutský, Capouch
Branky LFC:  2x Capouch, Braný

 
     K poslednímu zápasu sezóny Jaro 2008 jsme zavítali do Jirkových lovišť na Chodově - soupeřem na Hrabákově nám byl tým Senioři Praha B, kterému šlo v zápase ještě o hodně. Při souhře výsledků se mohl dostat na konečné 3. místo tabulky 7.A ligy, kde se pohyboval po velkou část sezóny, za které by bral nejen milou finanční odměnu, ale reálně by mohl uvažovat i o postupu do 6. ligy.

     Toho si byl vědom i náš první jarní soupeř, Rudý teror, který nám cestou George nabídl pozitivní motivaci v podobě příslibu úhrady "pijatiky" v případě uzmutí jakéhokiliv bodu našemu soupeři!!! To není nikdy k zahození, navíc my jsme se díky vyrovnanosti tabulky mohli v případě vítězství posunout dokonce před Seniory na 4. místo tabulky 7.A ligy.

 

     Plány na bodový zisk tak byly smělé, horší to bylo se sestavou, protože když se omluvil nemocný Tonda, oslavující Honza Frantl a opět nepřišel ani Honza Krušina, zbylo jen 7 statečných, což s vědomím nepříjemného pařáku nebylo příliš povzbudivé... Naštěstí soupeř na tom byl zcela stejně, takže byl předpoklad dalšího vyrovnaného zápasu.

     Začátek byl oboustranně opatrný s častými nepřestnostmi, ale my jsme se osmělili dříve. Velmi dobře jsme napadali a chodili do brejků. V jednom z nich se prodral do zakončení Honza Uhlíř ml., ale jeho utěšenou střelu zastavilo břevno soupeřovi branky. I nadále jsme byli lepším týmem, v obraně jsme soupeře prakticky k ničemu nepouštěli díky rychlému přistupování a navíc hrozili před brankou Seniorů. V závěru poločasu se 2x připomenul Čert - nejprve zachytil rozehrávku brankáře, ale z hranice vápna mířil sice pod břevno, ale do středu branky, takže brankář vyškrábl na roh. Z toho pak George našel Čertovu hlavu za hranicí vápna na zadní tyči, od které šel po krásné hlavičce míč přes brankáře opět do břevna!!! Bohužel jsme tak přes nadějné šance gól v 1. poločase nedali a tak jsme si o přestávce museli říkat, že musíme vydržet hrát stejně tak, aby nás ty zahozené šance nemrzely.

 

     Začátek 2. poločasu byl ale z říše snů, když hned po minutě našel po kombinaci Čert před brankou Petra a ten střelou do horního růžku připomenul své kanonýrské vlohy - 1:0. Gól nás velmi povzbudil a soupeře naopak srazil ještě níž - sice se snažil o vyrovnání, v čemž mu 2x výborně zabránil Tomáš v brance, ale jinak jsme ho přehrávali a vytvářeli si šance. Ty jsme sice zahazovaly, ale i tak to stačilo k tomu, aby jeden ze Seniorů pronesl takřka prorockou větu: "Jestli budeme hrát takhle, tak nám dají ještě dva...". Ten první zařídil Jirka Braný, který po skvělém napadání propáli z druhé vlny parádním bodlem vše na cestě do sítě - 2:0. Soupeře pak dorazil svým druhým gólem nejlepší hráč zápasu Petr, který po vybojovaném míči na půlce, kolmici Honzy ml. na Čerta a přihrávce před poloodkrytou branku uklidil míč kolem tyče potřetí do branky Seniorů - 3:0. Do konce už nezbývalo mnoho času a tak se mohly hlavou začít honit myšlenky na posun v tabulce, společně s pomyšlením na příjemný bonus od Rudého teroru... Vše na chvíli zaplašil soupeř, který se štěstím, kdy se 2x po obranném skluzu dostal míč vždy k soupeři, překonal Tomáše a vykřesal tak pro sebe jiskřičku naděje - 3:1. Závěrečná desetiminutovka ale už žádnou změnu skóre v náš neprospěch nepřinesla, naopak my jsme ještě měly šance, ale střely Davida a George soupeř obětavě zablokoval, ve druhém případě za cenu nepříjemného střetu dvou obránců a zraněním (snad ne příliš vážným) jednoho z nich. Zápas jsme tak dovedli do vítězného konce a poskočili v konečné tabulce 7.A ligy před našeho soupeře na 4. místo!!!

 

     Výsledek odpovídá předvedené hře, kdy bylo vidět, že to nám všem docela sedlo a hra nás byvila (jaký to rozdíl proti zápasům na Hagiboru, které jsou kvůli hroznému hřišti utrpením). Dařila se nám kombinace a tentokrát tam nebyla ani žádná fyzická krize, takže jsme soupeři nedovolili diktovat tempo dle jeho taktovky. Kéž by nám to vydrželo i v podzimní sezóně!!!  

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

co dodat?

(David, 30. 6. 2008 11:07)

......... snad jen AMEN!

Ještě více optimismu

(Tomáš, 24. 6. 2008 14:54)

Ze sedmé ligy postupují jistě 3 týmy, takže jsme Seniory definitivně připravili o šanci na postup. Pro čtvrtého je malá šance, že by mohl postoupit také (takto jsme postupovali i my minule do 6.ligy).
Výkon včera byl asi nejlepší v této sezóně, spravedlivější by byl např. výsledek 5:1. Byla to smršť. To, co předváděli prakticky všichni hráči včetně např. pomalejšího Jirky, bylo úžasné. Jako motorové turecké myši ( z nichž nejrychlejší byl krysák Honza jr., i když myšák Čert se mu hodně blížil) jsme napadali soupeře již od brány, a když náhodou některý prošel až doprostřed hřiště, byl fotbalově zlikvidován. Byl to již šestý zápas v řadě bez porážky. Škoda některých zbytečných ztrát v průběhu sezóny.
Krásně odehraný zápas.

Bravo

(Will Tkačuk, 24. 6. 2008 10:44)

Bravo,tak by to mohlo být pokaždé.