LFC Nova B - Rudý teror  2:3 (1:1)

Branky LFC Nova B: 14. Kroj, 42. Koudelka

Sestava LFC Nova B: Mládek (B) - Kroj (C), Braný, Koudelka, Frantl, Uhlíř ml., Faksa,

Krušina, Kautský

Pro první zápas po sestupu do 7. ligy nám los postavil do cesty známého supeře - Rudý teror. Ten se stejně jako my poroučel ze 6. ligy a tento zápas mohl napovědět, jaké jsou ambice obou týmů na rychlý návrat zpět.

K zápasu jsme nastoupili po dlouhé době v celkem početné sestavě - do sestavy se vrátili Honza ml. a George, a jelikož chyběli jen dlouhodobě zranění Petr, Vláďa a Hona st., měli jsme hned trojici hráčů na střídání, v čemž jsme se soupeři plně vyrovnali. Ten nastoupil v podobném počtu, byť oproti svému názvu v modrých dresech...

Zápas se hrál na Hagiboru 2, kde areál bohužel až příliš začíná připomínat Karlín v době popotopní... Neuválcované hřiště plné hrud strusky nejrůznější velikosti nechalo jen vzpomenout na jeden z nejkvalitnějších škvárových areálů v Hanspaulce.

Začátek byl jako vždy opatrný z obou stran, kombinace vyžadovala značnou dávku umu a hlavně štěstí, neboť nekompaktní povrch často překvapil současně jak přihrávajícího, tak adresáta přihrávky. Důležitou první branku vstřelil soupeř - prudká rána do choulostivých míst rozhodila Tomáše a dorážka z houště těl ve vápně už zapadla k tyči - 0:1. Branka nás příliš nerozhodila a dál jsme se tlačili do zakončení, bohužel někdy chybělo trochu štěstí. Vyrovnání zařídili David s Čertem, když první "kollerovsky" sklepl centr před vápno a druhý z half-voleje napálil míč k levé tyči - 1:1. Vzápětí mohl otočit skóre Honza ml., ale míč po jeho hlavičce skončil jen na tyči, odkud se středem branky odrazil zpět do pole.  V závěru poločasu pak chybělo opět Honzovi ml. po nepovedené střele Honzy Frantla mu u levé tyče chybělo jen málo k tomu, aby prudký míč akrobatické poloze uklidil do odkryté branky Teroristů.

Druhý poločas byl zpočátku pokračováním vyrovnané hry, potom však přišel katastrofální výpadek. Nejprve se soupeř dostal do vedení, když se po kolmici mezi obránce dostal k míči zabíhající útočník, byť to měl k míči mnohem dál než Tomáš, kterému pak po blafáku dával do prázdné branky - 1:2. Prakticky po rozehrání si soupeř po autu narazil na půlce a Čert marně stíhal soupeře, který z vápna prostřelil Tomáše potřetí - 1:3. Chvilkový kolaps a rázem byly naše naděje hodně malé. Již o minutu později nás sice vrátil do hry tvrdou střelou navrátilec George - 2:3, ale do konce zápasu jsme jen marně dotahovali. Největší šance na vyrovnání měli asi Tonda, který však po přiťuknutí od Čerta pálil vedle branky a v závěru Honza Frantl, který se nádherně pověsil do hlavičky z hranice vápna, ale brankář soupeře výborným zákrokem udržel svému týmu dva body.