Jdi na obsah Jdi na menu
 


1. kolo P.06 (LFC Nova B - Sparta Popularos)

19. 9. 2006

LFC Nova B - Sparta Popularos   2:3

 

Sestava LFC Nova B: Mládek - Uhlíř st., Uhlíř ml., Braný, Koudelka, Musil, Capouch, Kroj

Branky LFC Nova B: Capouch, 33. Musil

 

     První zápas po historickém postupu o 6. ligy nás čekal tak trochu symbolicky tam, kde se odehrává většina našich zápasů - v Karlíně. Soupeřem nám byl tým Sparta Popularos, který v jarní sezóně obsadil v 6.D lize velmi dobré 5. místo.

     Po trochu rozhárané "letní přípravě", kdy jsme málokdy sešli v alespoň trochu přijatelné sestavě jsme i do prvního zápasu šli v nekompletní sestavě, když chyběli Honza Frantl a Tonda Faksa, navíc Láďa Musil nastupoval se zablokovanými zády a Čert po rychloléčbě virózy.

 

     Na dost špatném povrchu karlínské "Jedničky", kde se střídá mezi jednotlivými "vlnami" střídá hluboký písek s kamenitým povrchem, vše občas proložené původní škvárou to byl zpočátku poznávací zápas, kdy na obou stranách byla vidět nerozehranost a nesehranost po letní přestávce. Obě strany spoléhaly většinou na nakopávané míče, což bylo vzhledem k nízkému slunci hodně nepříjemné hlavně před naší brankou. Naštěstí slunce oslňovalo také útočniky soupeře, čekající na centry, takže šancí neměli mnoho a to co prošlo vyřešil Tomáš v brance. Především s vysokým středním útočníkem však měli na střídačku George a Jirka plné "ruce a nohy" práce. Do vedení jsme šli ale my, když si ve vápně zpracoval míč Petr Capouch, zbavil se nejprve obránce a poté chladnokrevnou kličkou takřka na pětníku také brankáře soupeře a mohl si vychutnat střelu do prázdné branky - 1:0. Na naší straně pak zůstaly nevyužité celkem dobré šance Petra, Čerta a Ládi a protože ani soupeř do konce 1. poločasu nenašel přesnou mušku, šli jsme do pomyslných šaten s jednobrankovým vedením.

     Druhý poločas byl však z naší strany mnohem horší než ten první, především pak takřka bez pohybu. Soupeř nás v úvodu dlouho držel před naší brankou a trochu paradoxně hned náš první výlet za půlku skončil naším druhým gólem, když v brejku napřáhl z poměrně velké dálky Láďa Musil a nechytatelným "angličanem" pohnul skórem v náš prospěch - 2:0. V tu chvíli to vypadalo velmi dobře, ale bohužel takřka v zápětí přišel na půlce o míč Čert, soupeř rychle přenesl hru před naší branku a podařilo se mu rychle snížit - 2:1. Ani toto nás příliš neprobudilo a tak si soupeř i nadále udržoval herní převahu, což jsme mu ale umožňovali špatným bráněním, kdy jsme nepokrývali hráče, případně chybovali při přebírání hráčů apod. Trest na sebe nenechal dlouho čekat a soupeř vyrovnal, byť to bylo s dost velkým kusem štěstí, když se míč po hodně nepodařené křižné střele dostal k zapomenutému útočníkovi u vzdálenější tyče a ten nzaváhal - 2:2. Poté se hra vyrovnala a zdálo se, že se oba týmy podělí o body, ale v závěru přišla naše chyba, kdy soupeř prošel postupně přes čtyři naše hráče a dokázal vstřelit rozhodující branku - 2:3. Náš závěrečný tlak již úspěch nepřinesl a v prvním utkání v 6. lize tak vyšla LFC Nova B bodově naprázdno. 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář