Jdi na obsah Jdi na menu
 


1. kolo P.07 (LFC Nova B - Orange Predators)

5. 9. 2007

LFC NOVA B  -  ORANGE PREDATORS   1:1 (0:1)

 

Sestava LFC Nova B:  Mládek (B) - Kroj (C), Musil, Uhlíř st., Uhlíř ml., Koudelka, Faksa, Frantl

Branka LFC Nova B:  39´ Kroj

 

     Podzimní sezóna pro nás začala 3. září 2007 na škváře na Pankráci utkáním proti Orange Predators.

     Hrálo se na "Trojce", na níž je bohužel čím dál tím více znát nedostatečná péče - nekvalitní a nerovný povrch různé konzistence, zarůstající po okrajích plevelem, jako by pod zataženou oblohou, z níž padal vytrvalý déšť, naznačoval pravděpodobnou smutnou budoucnost hřiště na Pankráci, které jen těžko bude odolávat sevření kancelářských novostaveb, vyrůstajících ze všech stran. Snad jen, že by si tam pracující management vybudoval špičkové sportovní zázemí (ale to už by se tam asi nehrála Hanspaulka).

 

     Soupeř pro nás nebyl žádnou neznámou, utkali jsme se s ním v sezóně J.06, kdy nám porážka 3:5 zkomplikovala postup do 6. ligy (více zde).

 

     Bohužel se příliš optimistickými ukázaly představy, že se zlepší naše účastnická morálka. Jestli to bylo způsobeno jen brzkým začátkem utkání se teprve uvidí, každopádně jsme začínali zápas jen v počtu, který neumožňoval střídání, chyběl Petr (snad už se definitivně dostěhoval), Jirka a až v průběhu zápasu dorazili Honza Uhlíř st. (1. poločas) a Honza Frantl (2. poločas).

     Díky poměrně čerstvé zkušenosti s divokým úvodem zápasu s naším soupeřem (ve 2. minutě stav 0:2 a k tomu jako bonus nastřelená tyč) jsme si začátek tentokrát pohlídali a mladého, běhavého a technicky vyspělého protivníka jsme udrželi na uzdě. Soupeř hodně spoléhal na individuální schopnosti, naopak nám se celkem dařila kombinace a dostávali jsme se do slibných šancí. Bohužel v brance soupeře čaroval "šedivý" predátor, který nám nedovolil vstřelit důležitý první gól. Naopak soupeř využil při jedné ze svých akcí našeho častého nedůrazu a po sérii kliček a přetlačování o míč, kdy jsme několikrát nebyli schopni uklidit míč do bezpečí, se dostal míč ve vápně k volnému hráči a ten překonal bezmocného Tomáše - 0:1.

     Naštěstí nás to nijak nepoznamenalo a hra byla i nadále vyrovnaná. Soupeř si vytvářel nadějné situace, ale díky hodně tragické finální části zůstávalo jen u planých hrozeb, my jsme se dostávali častěji do zakončení, ale šance Vládi a Honzy Uhlíře ml. skvěle likvidoval brankář soupeře. Poločas tak skončil za nejtěsnějšího vedení soupeře, ale vzhledem k předváděné hře a posile v podobě opozdivšího Honzy Frantla jsme do toho druhého šli s jasným cílem minimálně vyrovnat...

 

     Po změně stran jsme soupeře přehrávali, ale šance dál "vaniakovsky" mařil soupeřův brankář - hlavičku Vládi do šibenice vytáhl opravdu zázračně. Naštěstí se nám celkem brzy podařilo prokletí zlomit - George se ujal u imaginárního rohového praporku vhazování autu, Honza Uhlíř ml. upoutal na přední tyči svým pohybem pozornost jak obránce, tak brankáře, takže na zadní tyči zůstal prostor pro Čerta, který se na hranici vápna odpoutal od svého strážce (útočník výšky Dina Kollera). Že dostat se takhle do šance ještě nic neznamená předvedl Čert na stejném hřišti ve stejné pozici na jaře hned 2x, ale tentokrát milimetrově přesný aut od George proměnil hlavičkou ve vyrovnávací branku - 1:1!!!

     Vyrovnávací branka nás povzbudila, ale vzhledem ke kvalitám soupeře to nebylo na nějaké velké útočení, hrálo se především ze zajištěné obrany, protože ztratit vyrovnané utkání, ve kterém jsme díky umění brankáře Predátorů hodně pracně vydřeli nerozhodný stav, by bylo nepříjemné. Ke konci se trochu přitvrdilo, hlavně zásluhou soupeře, který si asi myslel, že by mu lépe slušela výhra a někteří jeho hráči maličko ztráceli nervy.

 

     Výsledkem ale byla zasloužená remíza spojená se ziskem jednoho bodu do tabulky 6.A ligy, s čímž my budeme určitě spokojeni.

 

     Pozápasové dění odstartovala opět nepříjemně studená sprcha v šatnách, přičemž vše pokračovalo v příjemnějším tónu v hospodě při sledování atraktivního fotbalového přenosu (Čert si mohl bouřlivě zajásat při prvních dvou podzimních gólech Bohemky, které oba padly po hlavičce jako ten náš) a decentní rozlučce se svobodou Honzy Uhlíře ml., který v sobotu opouští řady svobodných mládenců...

 

     Momentky z utkání můžete najít ve Fotogalerii.

 

Náhledy fotografií ze složky 1. kolo P.07 (LFC Nova B - Orange Predators)

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re:

(Čert, 7. 9. 2007 10:50)

Doufám, že ne naším přičiněním... Ať se vám daří, snad bude tenhle bodík stačit k naplňení vašich tabulkových plánů a nám k záchraně... :-)

Díky za zápas chlapi

(Orange predators, 5. 9. 2007 22:11)

jinak náš brankář měl nalomenej prst, proto takový zákroky :D :P i když nezastírám že nás podržel. Hodně štěstí do dalších bojů. Šťastný střelec gólu...