Jdi na obsah Jdi na menu
 


1. kolo P.08 (LFC Nova B - Nounejm)

1. 9. 2008

 

    

LFC Nova B - Nounejm  5:1 (2:1)


Sestava LFC:  Mládek (B) - Kroj (C), Uhlíř ml., Braný, Koudelka, Svárovský, Landa, Faksa, Uhlř st.
Branky LFC:  Faksa (2), Uhlíř ml., Kroj, Svárovský

 

     Prvním podzimním soupeřem byl tým Nounejm, se kterým jsme se utkali před necelým rokem, kdy porážka 1:5 byla jedním z hřebíčků do naší rakve.

 

     Tentokrát však byly karty rozdány jinak - zatímco tehdy jsme bojovali se sérií zranění a hráli ve slepované sestavě, tentokrát měl problém soupeř, který dal dohromady jen nezbatnou šestici hráčů. Naopak na naší straně se projevilo letní posílení a i když nedorazili David, Honza Krušina ani zraněný Vláďa, přičemž Honza Frantl se díky zapomenuté ortéze ujal nejprve funkce rozhodčího a poté fotografa a kameramana, byla na naší střídačce připravena trojice hráčů na střídání. Poprvé se v našem dresu představil Martin Svárovský, pro Jirku "Kapsíka" Landu to byla oficiální premiéra v "béčku" Novy a byl to návrat ve velkém stylu...

 

     Zápas na pěkně připraveném hřišti na Hagiboru (vypletá škvára, pečlivě srovnané), jemuž pomohl i odpolední déšť, díky němuž se neprášilo, začal se zpožděním, neboť chyběl rozhodčí. Píštalky se tak ujal Honza Frantl, který bez zapomenuté ortézy neriskoval zranění.

     Po našem výkopu jsme se pustili do soupeře a získali územní převahu, bohižel soupeř z první akce skóroval - po pravé straně se prosadil až k brankové čáře a následný centr prošel celým vápnem na zadní tyč, odkud útočník soupeře bez problémů otevřel skóre - 0:1. Nepříjemný úvod mohl evokovat vzpomínky na minulý souboj, kdy soupeři spadlo do branky téměř vše, tentokrát však v modro-červeném běhal jiný tým! Nepříznivý stav nás nezlomil a dál jsme se tlačili do útoku a zakončení. V obraně jsme soupeře do ničeho nepouštěli a největší nebezpečí hrozilo Tomášovi po našich nepovedených malých domů nebo odkopech... Vyrovnání přišlo po autu, který z vápna sklepl Čert zpět na Honzu Uhlíře ml., který střelou k tyči srovnal skóre - 1:1. Ještě do poločasu se po několika našich neproměněných šancích skóre překlopilo definitivně v náš prospěch - Čert přešl před dva protihráče, přistrčil míč Tondovi, který se sice ještě snažil vylepšit pozici přihrávkou Kapsíkovi, ale nakonec se mu nepovedená přihrávka vrátila zpět a tentokrát už míč jednoduše uklidil do sítě - 2:1. Za tohoto stavu se měnily strany, již za účasti pozdě příchozího rozhodčího.

     Do 2. poločasu jsme tak šli nejen za příznivějšího stavu, ale také s větším fyzickým fondem, neboť na soupeři byla čím dál tím víc znát nemožnost střídání. Nadějný průběh ještě vylepšil Tonda, který po autu George (místo rohu) podruhé skóroval, tentokrát hlavou - 3:1. Soupeřova hra nebyla dobrá a nám se dařilo většinu akcí přerušovat již ve středu hřiště a dostávat tak soupeře pod tlak. Z toho pramenily naše další šance, ale Tonda odmítl hattrick, neujaly se ani bomby Kapsíka z dálky a mnohdy chyběla rozvaha v okamžiku rozhodování zda zakončit střelou či přihrávat. Rozhodnutí tak přišlo z kopačky Martina, který svou povedenou premiéru v našem drusu završil utěšenou střelou z 10 metrů do pravé šibenice - 4:1. Definitivní podobu pak dal výsledku Čert, který stínoval před brankářem a lehce tečoval další z dělovek Kapsíka - 5:1, protože v poslední šanci soupeře se vytáhl Tomáš, který vyboxoval prudkou ránu z úhlu k tyči na roh.

 

     Výrazné vítězství tak podtrhlo velmi povedený výkon všech hráčů a snad nás nasměruje k úspěšné cestě 7.A ligou v této sezóně.

     Momentky z 2. poločasu můžete díky Honzovi Frantlovi najít ve Fotogalerii a Videogalerii.  

 

Náhledy fotografií ze složky 1. kolo P.08 (LFC Nova B - Nounejm)

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Video

(Čert, 4. 9. 2008 11:38)

Mě funguje a podle reakce Martina, který děkoval v mailu za pohyblivé obrázky, ostatním také... Zkus svého IT pracovníka, jestli nemáte něco zablokováno. Jinak to můžeš zkusit přímo na www.youtube.com a zadat LFC Nova B

Video

(Tomáš, 4. 9. 2008 11:28)

Nějak mi to nefunguje, není tam ani aktivní odkaz.

Nounejm

(Tomáš, 3. 9. 2008 17:53)

Je potřeba také složit poklonu férovému vystupování našich soupeřů. Hrají tvrdě, ale rozhodně ne zákeřně. Ještě jednou smekám před neuvěřitelným zrychlením hráče č.10. Věděli jsme, že je rychlý, ale hned v 1.minutě nás načapal.
Opět se ukázalo, jak důležitá je docházka. Ta byla výborná již na jaře a postup nám unikl doslova o gól.Soupeři ve 2.poločase zjevně docházely síly.
Mohla by to být velmi dobrá sezóna.
Jo a ještě jedna věc:velmi mě překvapil Martin. Jak jsem ho sledoval na Děcáku, tak mi připadal, že dobře zapadne, ale nebude hvězdou. Ale jeho výkon v 1.zápase byl hvězdný...a to nejde jen o ten suprgól.
A ještě Kapsík = stará, dobrá, lety vyzkoušená klasika.