2. kolo J.08 (LFC Nova B - AFK Socra Karlín)

20. 4. 2008

LFC Nova B - AFK Socra Karlín  3:2 (1:0)

Sestava LFC: Mládek (B) - Kroj (C), Braný, Frantl, Faksa, Koudelka, Krušina, Koutský, Uhlíř

Branky LFC: 20. Kroj, 33. Uhlíř ml., 57. Frantl

Po úvodní porážce jsme ke druhému jarnímu zápasu proti AFK Socra Karlín nastoupili na hřišti Hrabákova. V nepříjemném ledovém větru nastoupila k zápasu stejná sestava jako v prvním zápase, byť Honza Frantl dorazil později a chvíli váhal, jestli nastoupit (že se rozhodl dobře, se ukázalo později...). Chyběli tak jen rekonvalescenti Honza Uhlíř st., Petr Capouch a Vláďa Musil. Soupeř se na zápas scházel hůře, ale příchod dvou posil o přestávce síly zcela vyrovnal.

Na kvalitní UMT, které příliš neublížil ani celodenní déšť se hrál od počátku vyrovnaný zápas, kdy oba týmy vycházeli především ze zajištěné obrany. Přesto se občas nějaká šance urodila – první měl na naší straně Tonda, který si naběhl na vápno na aut a jen těsně minul soupeřovu branku. Na druhé straně neztrácel pozornost Tomáš a postupem času bylo jasné, že kdo dá první gól, bude ve velké výhodě. Nakonec se to podařilo nám, když soupeř nedotáhl nebezpečný útok, odražený míč získal David a dlouhou přihrávkou našel na půlce soupeře volného Čerta. Ten si počkal na míč, otočil se a když ho těsně před brankářem dostihl obránce, zasekl míč do středu, čímž se ocitl před prázdnou brankou, neboť brankář a obránce se srazili a nechali ho skórovat do prázdné branky – 1:0. Byť se poté soupeř snažil o vyrovnání, byla hra i nadále vyrovnaná a my jsme těsné vedení udrželi až do přestávky.

Do druhého poločasu jsme tak šli s jasným cílem, a to udržet čisté konto pokud možno až do závěrečného hvizdu rozhodčího. Bohužel prakticky okamžitě jsme museli plány měnit – soupeř nás zatlačil před branku, nám se několikrát nepodařilo odkopnout a nakonec soupeř s velkou dávkou štěstí propálil shluk těl prudkou ranou přímo do šibenice Tomášovi branky – 1:1.  Po nepříjemném vyrovnání však nebyl čas ani na nějaké vzpamatovávání se, ani na změnu taktiky, neboť hned po rozehrání zatáhl míč po pravé straně Honza Krušina, odcentroval po zemi do vápna, kam šli ve vzájemném souboji před brankářem do míče obránce a Honza Uhlíř ml., po kterém nasměroval obránce míč do vlastní sítě – 2:1. Taktika se tak vrátila do poločasového stavu. Soupeř s čerstvými posilami získal převahu, dařila se mu kombinace na jeden dotek, ale naštěstí pro nás nevyužil několik situací, kdy se ocitl sám tváří v tvář Tomášovi. Poté, co trestuhodně zahodil několik šancí, se soupeř paradoxně prosadil opět z nenápadné akce, kdy odražený míč napálil útočník zpoza vápna opět do šibenice – 2:2. Bohužel pro soupeře neměla jeho radost dlouhého trvání – Honza Frantl vybojoval míč, po důrazných soubojích se dostal až na vápno a vymetl šibenici i na straně druhé – 3:2. Soupeř pak vrhl vše do útoku a my čekali na brejky, které jsme však přes hodně divokou hru náhradního brankáře soupeře nepotrestali. V závěru se nám podařilo rozkouskovat hru (i za cenu trochu přísně ožluceného faulu Čerta) a udržet důležité vítězství!!!