Jdi na obsah Jdi na menu
 


2. kolo P.07 (LFC Nova B - Per ho tam)

11. 9. 2007

     LFC Nova B - Per ho tan  2:1 (0:1)

 

Sestava LFC Nova B:  Mládek (B) - Braný (C), Musil, Uhlíř st., Uhlíř ml., Koudelka, Capouch, Kroj

Branka LFC Nova B:  36´ + 59´ Capouch

 

     Podzimní sezóna se nekompromisně rozběhla a po týdnu na nás čekal již druhý zápas. Po škvárové anabázi na Pankráci v minulém kole jsme se tentokrát mohli těšit na kvalitní UMT 2. generace na Novoborské. Počasí sice nebylo o nic lepší než minule (takže zataženo a déšť prakticky po celý zápas, což mělo za následek s postupujícím časem stále horší viditelnost, volající (bohužel marně) po zapnutí umělého osvětlení...).

 

     Naším soupeřem byl tým Per ho tam, se kterým jsme svedli neúspěšný souboj v jarní sezóně, když jsme ve vyrovnaném zápasu udělali více chyb a prohráli 3:5 (více ZDE...). Soupeř i díky této výhře skončil těsně za postupovými příčkami na 3. místě 6.A ligy a v letošní sezóně má i vzhledem k omlazenému a kvalitnímu kádru (alespoň se tak zdálo oproti poslednímu vzájemnému zápasu) jistě minimálně stejné ambice. V 1. kole mu situaci ulehčil tým Nounejm, který k utkání nedorazil v hratelném počtu a Per ho tam si tak připsali lacině 2 body za kontumační výhru 6:0.

     Na naší straně se kádr mírně obměnil, oproti zápasu s Orange Predators nedorazili Tonda (práce) a Honza Frantl (zranění), naopak nastoupili Jirka a Petr, takže byli alespoň 2 hráči na střídání, tentokrát dokonce od začátku...

 

    Začátek utkání byl ve znamení znatelné snahy obou týmů neudělat chybu, hrálo se ze zajištěné obrany a neinkasovat byl prvořadý cíl. Soupeř se zkoušel dostat k naší brance díky kvalitní kombinaci podpořené individuálními schopnostmi některých hráčů, my jsme naopak vyráželi k brejkům nebo hledali centry Petra, který se snažil zakončovat hlavou. Déšť, který začal těsně před začátkem, trochu ztížil pohyb na hřišti i kontrolu míče, což nahrávalo obranám, které dlouho držely útočníky v šachu. Per ho tam hrozili nejvíce z přetažených centrů či autů, které útočníci z prostoru za zadní tyčí většinou z voleje nepříjemně tlačili do prostoru naší branky.  Tomáš však byl pozorný (2x pomohla tyč či břevno), stejně jako brankář soupeře, který si poradil s několika šancemi Petra a Ládi. Vyrovnaná hra směřovala k bezbrankovému výsledku 1. poločasu, když jsme těsně před jeho skončením ztratili v útoku míč, soupeř šel z půlky hřiště do přečíslení 3 na 2, přičem jeho rychlou a přesnou kombinaci zakončil nešťastně George, který ve snaze zachytit míč nasměroval finální přihrávku do naší sítě - 0:1. Takřka vzápětí rozhodčí ukončil 1. poločas, po kterém jsme tak prohrávali poněkud nezaslouženě nejtěsnějším rozdílem.

 

     Stejně jako v zápase proti Predátorům nás tak čekal úkol minimálně vyrovnat, což sice nebylo nereálné, ale vzhledem ke kvalitě soupeře jistě dost nepříjemné a nelehké. 

     Průběh hry byl i nadále téměř stejný, i když my jsme se samozřejmě tlačili co nejvíce do útoku, soupeř pak vyrážel ve 2-3 hráčích k nebezpečným brejkům. Naštěstí se brzy dokázal prosadit Petr, který svou první podzimní brankou srovnal stav utkání - 1:1. Za tohoto stavu to bylo o dost příjemnější, i když hra se přelévala ze strany na stranu a neustále hrozilo nebezpečí, že soupeř jakoukoliv chybu tvrdě ztrestá. Nám ještě chvíli vydržela mírná převaha, ale vytěžili jsme jen tyč, v polovině 2. půle pak převzal otěže utkání soupeř a trochu nás zatlačil. Ani on však nevyzrál na Tomáše v brance. My jsme kontrovali šancí Čerta, kterého stejně jako minule hledal autem George, tentokrát však obránce v poslední chvíli dokázal před odkrytou brankou odehrát míč do zámezí. Převážit pomyslné misky vah na naší stranu pak mohl Vláďa, který po nádherné kombinaci dostal od Petra míč půl metru před poloprázdnou branku, ale kulatý nesmysl poslal 20 čísel vedle... Potom se již zdálo, že zápas skončí spravedlivou remízou, ale jak se ukázalo, ještě se toho mělo hodně udát. Nejprve se Petr dokázal ve vápně uvolnit od obránce, zachytil přihrávku do vápna a tváří v tvář brankáři s chladnou hlavou cizelérsky zavěsil podruhé v utkání a poslal nás do vedení - 2:1!!! To soupeře šokovalo, snažil se reklamovat údajný útočný faul Petra, ale rozhodčí, přestože jeho gestikulace nebyla nejdřív úplně jasná a předtím otočil několik autů v náš neprospěch, gól nekompromisně uznal.  Takřka nepříčetný soupeř se s výhrůžkami rozhodčímu na rtech vrhl do útoku ve snaze vyrovnat. Nakonec se ale dostal jen k jedné šanci, ta však stála za to - kousek před vápnem dostal nejnebezpečnější hráč soupeře přihrávku a bez přípravy míč z pravé strany volejem napálil do spojnice břevna a tyče!!! Ještě než jsme si stačili oddechnout rozhodčí utkání ukončil a my jsme tak mohli začít slavit ne asi spravedlivé, ale rozhodně vybojované vítězství nad kvalitním soupeřem.

 

     Bodový zisk i z druhého utkání nás drží v horních patrech tabulky 6.A ligy, což je potěšující před příštím těžkým zápasem, který nás čeká v pondělí 17. září 2007 již od 16:30 hod. na hřišti ve Kbelích proti domácím Palmeiras Prosek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář