Jdi na obsah Jdi na menu
 


2. kolo P.08 (LFC Nova B - KC. Wallabies)

14. 9. 2008

LFC Nova B - KC. Wallabies  3:8 (2:2)

 

Sestava LFC:  Mládek (B) - Kroj (C), Braný,  Landa, Uhlíř st., Capouch
Branky LFC:  Landa (2), Capouch

 

     Po výborném vstupu do podzimní sezóny nás ve druhém zápasu čekal neznámý soupeř, jehož jméno se neobjevilo v žádné z dostupných databází - KC. Wallabies... V 1. kole soupeř prohrál 4:6 a bylo jasné, že bude chtít získat první body v sezóně.

     Naše problémy spojené s tímto zápasem začaly již v průběhu týdne, kdy se začaly scházet první omluvenky - zatímco v prvním zápase bylo i přes neúčast 4 hráčů na střídačce trojice náhradníků + pískající Honza Frantl, tentokrát bylo "omluv" přespříliš. Postupně po omluvách odpadli chatař Tonda, dovolenkář Martin, David, nemocní Honzové Uhlíř ml. a Frantl, takže se zdálo, že nastoupí sedmička hráčů, kteří sice nebyli všichni zcela fit (Čert, Honza Uhlíř st.), ale slíbili, že přijdou. Bohužel šest z nich marně vyhlíželo George, kterému nepomohlo ani zhruba 1/4 hodinové zpoždění rozhodčích k tomu, aby po chlastací akci dorazil byť jen na část zápasu!!!

 

     Do zápasu jsme tak šli bez možnosti střídat a proti mladému a početnému soupeři bylo jasné, že to bude o přežití... Přesto byl začátek velmi povzbudivý - Čert s Petrem se s vědomím ostrého slunce do brankářových očí domluvili na střele z rozehrávky a díky "spolupráci" bránkáře jsme zhruba ve 2. vteřině mohli slavit Petrův gól - 1:0!!! Marné a především neskutečně trapné byly výčitky soupeře směrem k rozhodčímu, jestli si nechal potvrdit brankářem, že je připraven k zápasu... :-) Přesto bylo jasné, že ten zápas bude o něčem jiném. Soupeř se snažil útočit, ale kvalita jeho hry zdaleka neodpovídala jeho řečem... Dařilo se nám přerušovat jeho akce a zakládat rychlé protiútoky, z nichž jsme nebezpečně hrozili. Po jednom z nich orazítkoval Čert břevno, ale kdyby místo toho našel po kličce brankáři volného Kapsíka před brankou, mohlo být ještě veseleji.

     Bohužel již v tuto chvíli se začalo ukazovat, že soupeř (alespoň někteří hráči) nehrají příliš fair-play. Prakticky každé uvolnění se znamenalo nemilosrdnou kosu zezadu, mnohdy ještě doplněnou ránou "jistoty" a témeř vždy dovětkem, že to není naposled. Pravda, nebylo...  

     Postupem času se navíc začala projevovat nemožnost střídání, takže jsme se hůře dostávali k míčům, které soupeři často odskakovaly od nohy. Tím jsme se dostali pod tlak, který soupeř bohužel zúročil ve dva góly, kterými otočil výsledek zápasu. Přesto jsme stále bojovali, Petr napálil tyč a měl i další vyloženou šanci, ale vyrovnání přišlo až po dalším kiksu brankáře soupeře - Kapsík poslal od vlastní branky nákop do vápna, na ten si naskočil před brankářem Čert, míč ale stačil jen neznatelně líznout účesem, načež brankář pustil míč za svá záda podruhé - 2:2. Tímto výsledkem poločas skončil, stejně tak jako marné vyhlížení George, protože bylo zřejmé, že ten již nedorazí a zápas odehrajeme až do konce maximálně v počtu 5+1, tedy bez střídání.

 

     Do 2. poločasu jsme tak šli s jednoznačným cílem, pokusit se udržet příznivý stav a případně zahrozit. Dařilo se se střídavými výsledky - hrozit se dařilo (byť soupeř hrozbu přečíslení často eliminoval zákroky daleko za hranicí pravidel), držet příznivý stav nikoliv. Soupeř postupně využil našich chyb a vypracoval si tříbrankový náskok. Nezastavilo ho ani zranění jednoho z hráčů, který při běžeckém souboji (tělo na tělo) špatně šlápl a podle zprávy od soupeře si zlomil kost v kotníku...

     Naší ztrátu snížil po pěkné akci svou druhou brankou Kapsík - 3:5, ale když o chvíli později mlčela píšťalka rozhodčího po zákroku na Čerta, kterému protihráč téměř utrhl rukáv, aby mu zabránil dostat se ve vápně k nadějné střele, bylo zřejmé, že obrat bude těžký. Soupeř přidal další branku, po níž Kapsík na druhé straně trefil krásnou střelou z dálky břevno, definitivní úvahy o zkorigování výsledku utnul soupeř, když po obehrání zazadu sestřelil Čerta, který už zbytek zápasu jen odkulhal. 

     V závěru pak soupeř zasadil torzu sestavy ještě dva hřebíčky do rakve, první po trestňáku z poloviny hřiště, za kterým se Tomáš bohužel jen ohlédl, druhý pak po zaúřadování dost rozporuplného rozhodčího, který po souboji v rohu vápna, srovnatelném s desítkami jiných v průběhu zápasu, které ponechal bez povšimnutí, nařídil penaltu, ze které soupeř uzavřel skóre zápasu. Tomáš to neunesl a odešel ze hřiště, což rozhodčí "citlivě" vyhodnotil jako vhodný okamžik pro ukončení zápasu.

 

     Vzhledem ke kvalitě soupeře je nutno říct, že jsme díky našim problémům se sestavou ztratili body, které bychom jinak soupeřovi věnovali jen stěží. Proto by se všichni měli zamyslet nad tím, jak si plánovat své mimosportovní aktivity - sobota se hraje 2x za podzim, tudíš si snad každý dokáže naplánovat cestu na chalupu tak, aby se mohl zůčastnit. Současně jsou několikrát téměř dvoutýdenní herní pauzy na to, aby si někdo mohl zařídit podzimní dovolenou. Takhle to opět dopadlo tak, že abychom vůbec mohli hrát, tak museli nastoupit hráči, kteří by jinak zcela jistě neodehráli podstatnou část zápasu... Zamyslete se!!!

 

    A na závěr malá douška k soupeři: trochu připomíná nechvalně známé týmy jako FC Litrpůl či Vejškrabek. Silácká prohlášení a přehnané sebevědomí některých hráčů nekoresponduje s předváděnou hrou, kdy není problém čistě odebírat odskakující míč po špatném zpracování, příp. sledovat nepřesné přihrávky na pár metrů. To některé z hráčů asi natolik konsternuje, že tyto své chyby řeší nečistou hrou vůči soupeři. Dovolit si takové obejít kličkou je vrchol drzosti, který je po zásluze ztrestán kosou zezadu s komentářem, že prý jestli jsme nehráli fotbal, když se tomu divíme... Opravdu, na takové úrovni, kde bych se tomu nedivil (prachy dělaj divy), jsem fotbal nehrál, pro tyto hráče soupeře bude asi nepříjemným zjištěním, že díky (ne)kvalitě jejich hry, si ho taky nikdy nezahrají :-)

     Každopádně další soupeři KC. Wallabies se mají na co těšit, přeji pevné nervy a kosti...    

 


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Komentář? ne, díky:)

(Petr, 24. 9. 2008 11:03)

Silácká prohlášení a přehnané sebevědomí některých hráčů nekoresponduje s předváděnou hrou, kdy není problém čistě odebírat odskakující míč po špatném zpracování, příp. sledovat nepřesné přihrávky na pár metrů.

Komentář netřeba, snad jen 8:3 :-)

Víkendová juchajda

(Tomáš, 16. 9. 2008 15:52)

Proti pos...... soupeři s pos..... sestavou a pos..... rozhodčím pos.... výsledek.Docházka!!!!!!!!