Koudelka (cca od 20. min. Mládek) – Frantl, Faksa, Uhlíř st., Braný, Uhlíř ml., Musil, Capouch

Naše branky:

Capouch 2, Frantl

Hřiště:

Karlín 2 – překvapivě dobře upravený terén bez výrazných louží, hřiště trochu zkrácené.

Utkání předcházel zápas superveteránů na Hagiboru, kde byl hrát i Honza U. st., Tomáš M. a Venca Ž.  Honza po poločase odjel s přihlížejícím Vláďou a Georgem do Karlína, zatímco Tomáš upřednostnil superveterány, takže dorazil až v druhé polovině první půle…

Vzhledem k času utkání (18:15 hod.) a tomu, že Honza st. prohrál střihání, jsme hráli většinu první půle proti sluníčku, které nepříjemně svítilo přímo do očí. Soupeř – mladší tým fyzicky i rychlostně velmi dobrý, se snažil rychle napadat po celém hřišti, což nám zpočátku dělalo trochu problémy. Během pěti minut se hra vyrovnala a postupně jsme začali přebírat otěže zápasu. Do sedla nám pomohl trochu šťastný gól, když po autu rozehraném Honzou F. sice míč před skákajícím Petrem stáhl brankář, ale současně si jej nasměroval za vlastní záda - 1:0! Branka byla rozhodčím připsána Honzovi F. Soupeře branka vyvedla z míry a Nova si vytvářela šance jak na běžícím páse. Ve výborném světle se ukázala především posila přestoupivší před sezónou z Hattrick Prosek – Petr Capouch. Svoji fotbalovostí, rozvahou i důrazem dělal soupeři velké starosti a jen za 1. poločas trefil 2x tyč (celkem jsme v 1. půli trefili tyč 3x), jednou sám před odkrytou brankou zaváhal, ale především přidal veledůležitý gól na 2:0. Po přenesení hry z vlastní poloviny a přihrávce Vládi  zleva před branku umístil míč k tyči podél gólmana. Víc se do poločasu nestihlo, i když ani soupeř se nechtěl s nepříznivým stavem smířit.

To se plně ukázalo, jak správně předpokládal Honza F., na začátku druhé půle. „Rychlí smrťáci“ si vytvořili tlak, ale nejnebezpečnější byli z rychlých protiútoků po naší ztrátě míče a po standardních situacích. Právě po jedné z nich – rohu z pravé strany si naběhl nekrytý hráč soupeře zezadu a trefil centr přímo z voleje bombou do šibenice - 2:1. Poté soupeř ožil ještě víc a dále nám zatápěl. Naštěstí z toho vytěžil pouze tyč. Nova však postupně opět vyrovnala hru a své snažení korunovala brankou rovněž po rohu zahrávaném Vláďou na vzdálenější tyč po zemi, kde se podařilo, komu jinému než Petrovi, skórovat parádní patičkou - 3:1. Soupeř se se dál tlačil dopředu a po dalším rohu vytěžil hlavou trefenou spojnici, ale i my z protiútoku nastřelili další, v zápase již čtvrtou tyčku. Konec zápasu jsme již v podstatě kontrolovali, soupeř se po ztrátě míče často uchyloval k nedovoleným zákrokům zezadu, což sice rozhodčí pískal, ale karetně nehodnotil. Stav se ale už nezměnil, takže jsme mohli jít oslavit první výhru v nové sezóně.

Oproti minulému utkání ubylo z naší strany hrubých chyb v obraně a velmi dobře se ukázal a do koncepce naší hry zapadl Petr Capouch, který navíc premieru ozdobil dvěma brankami. Doufejme, že to vydrží i nadále. Ještě lze dodat, že jsme vyhráli zaslouženě, neboť až na prvních 5 minut prvního a 10 druhého poločasu jsme měli více ze hry, více šancí a na tyče bylo skóre 4:2 v náš prospěch (tedy spíše neprospěch, neboť z tyčí žádný prospěch není).

Náhledy fotografií ze složky 2. kolo (Sudden death)