Jdi na obsah Jdi na menu
 


3. kolo J.2014 (JZD Slivenec)

LFC Nova B – JZD Slivenec  4:3 (1:0)

 

Sestava LFC Nova B:

Kroj - Koudelka (C), Svárovský, Uhlíř ml., Kučera Vlasta, Poláček, Uhlíř ml., Jandečka, Votípka, Štěpánek, Kučera Venca  
 

Branky LFC Nova B:

Jandečka 2, Poláček, Štěpánek

 

Parádní vstup do jarní sezóny měl tentokrát pokračování na hřišti ve Slivenci, kde byli naším třetím soupeřem místní družstevníci - JZD Slivenec. Přestože na podzim se soupeři příliš nedařilo, report AC Parta z 1. kola dával tušit, že nás nečeká nic jednoduchého... Mártyho jsme před zápasem odchytli na parkovišti se slovy "Já si to rozmyslel, jedu domů", načež se nám z okna šatny naskytl pohled na (zatím) půltucet jezeďáků v oranžovém, kterak se připravují dlouho dopředu na zápas s námi. Kliky tam pravda tentokrát asi nebyly, ale šatnou i tak zněly komentáře typu "Pane Bože, co nás to čeká za exoty"... Řady soupeře se postupem času ještě znásobily a přidalo se i pár místních fans, naše účast je však zatím ukázková a tak jsme se mohli soupeři postavit v počtu 10 playerů, když chyběli jen dovolenkář Tomáš a Vráťa, dávající se dohromady po víkendovém absolvování Pražského půlmaratónu!!! 

Zápas byl poznamenán silným větrem, vanoucím z lánů za Prahou, v 1. půlce jsme ho však měli v zádech a tak se nám dařilo soupeře tlačit před jeho branku. Družstevníci nám však nedávali čas na zpracování a střelbu, takže spousta akcí končila zablokováním střel... Často souboje se soupeřem dost bolely, skluz byl prakticky každý druhý zákrok, přičemž soupeři bylo celkem jedno, jestli se tam motá nějaká noha či ne... Naštěstí varování Parťáků četli asi i rozhodčí a většinou takové zákroky trestali, bohužel jsme standardky nedokázali dlouho přetavit v branku. Soupeř hrozil hlavně z brejků, ale do vyložené šance se nedostával, párkrát se dostal k zakončení z úhlu, ale Čert dokázal všechno vykrýt včasným vyběhnutím. Skóre se tak měnilo až těsně před přestávkou, kdy se s míčem vydal slalomem přes dva hráče do vápna Karel, udělal kličku i brankáři, ale ten ho nemilosrdně poslal zezadu k zemi - penalta! Stejně jako v minulém zápase se k exekuci postavil Tomáš a podobně nekompromisní střelou otevřel skóre - 1:0.

Do druhého poločasu jsme tak šli za nejtěsnějšího vedení, ale po změně stran také proti větru, který spíše sílil, než aby postupem večera slábnul. Navíc se potvrdil i další postřeh Party, a to ohledně hodně slabého osvětlení... Když se k tomu přidal náš trochu horší pohyb a menší důraz, tak to ve spojení se zvýšenou aktivitou soupeře začalo na naší půlce hořet. Vedení jsme dlouho neudrželi a jako již na jaře téměř obvykle, byl za tím vlastní gól. Nájezd osamoceného útočníka sice Čert na hranici vápna zablokoval, vyražený míč však trefil Mártyho a i přes jeho snahu skončil nakonec v brance - 1:1. O chvilku později přišla chyba v rozehrávce, míč se dostal znovu k osamocenému hráči soupeře a i když Čert ránu z vápna ztlumil, míč opět doskákal před dobíhající obranou v naší síti - 1:2. Hluchou čtvrthodinku pak dokonala akce soupeře, kdy dlouhý nákop zachytil zabíhající útočník JZD a špičkou kopačky přeloboval Čerta, který se sice usilovně natahoval, ale i když míč vytáhl na břevno, od něj skončil míč potřetí v naší brance - 1:3. Vzhledem k průběhu hry až brutální obrat výsledku a popravdě asi málokdo věřil, že by se podařilo porážku odvrátit. Do hry nás ale vrátil svou první brankou na jaře Jirka - 2:3 a netrvalo dlouho a sliveneckými hvozdy se linul oslavný řev po vyrovnání, když se po kombinaci prosadil podruhé v zápase Tomáš - 3:3. Divoký průběh tak evokoval naší předešlou návštěvu místního hřiště, kdy jsme se podobně přetahovali o výsledek a nakonec o gól prohráli. Že se nakonec historie neopakovala zařídil pět minut před koncem Karel, který se trefil ve třetím zápase v řadě a rozhodl tak o našem dnešním vítězství - 4:3. Poslední pětiminutovka byla nekonečná, ale cenné vítězství jsme již v závěru nepustili!!!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Bravo!

(Tomáš M., 10. 4. 2014 14:34)

Výsledky jedna paráda! Zvláště ten poslední zápas se vyvedl. Hlavní je, že se chodí a lidi si na sebe herně zvyknou.