3. kolo P.06 (LFC Nova B - Vibromax 1985)

6. 10. 2006

Sestava LFC Nova B: Frantl (Kroj) - Uhlíř st., Uhlíř ml., Braný, Koudelka, Musil, Kroj

Branky LFC Nova B: 36. Frantl

Po dvou porážkách v úvodu sezóny jsme se poprvé vydali na umělou trávu aby jsme se utkali s týmem Vibromax 1985. Na hřišti TK Sparta nás čekal známý soupeř, se kterým jsme hráli poměrně nedávno nerozhodný a vyrovnaný zápas, což se dalo čekat i tentokrát, neboť soupeři úvod do sezóny také nevyšel a navíc ho "okořenil" kontumací pro nedostatečný počet hráčů (jejich soupeř asi nečekal, až se slezou po půl hodině na hřišti) v minulém zápase.

Tentokrát sice dorazil v počtu hratelném, přesto však oslaben o jednoho hráče v poli, který dorazil až v průběhu 1. poločasu. Z naší strany to bylo bohužel podobné - sice jsme dorazili alespoň v šesti lidech, ale chyběl Tomáš, Petr a stále také Tonda, takže jsme střídat také nemohli.

Vzhledem k počtu hráčů jsme se celkem logicky ujali taktovky utkání a soupeře zatlačili místy do hluboké defenzivy. Zatímco Honza Frantl, který nahradil v prvním poločase Tomáše v brance, neměl díky vývoji utkání příliš práce, brankář Vibromaxu byl v ohni střel, kterému však s bravurou a někdy i velkou dávkou štěstí (či naší nemohoucnosti) čelil bez ztráty kytičky.

Po doplnění sestavy soupeře se hra trochu vyrovnala, ale přesto se zdálo, že je jen otázkou proměnění první z velkého množství našich šancí, kdy se zápas zlomí v náš prospěch. V prvním poločase se nám to však nepodařilo, takže bezbrankový stav byl pro nás dost velkým zklamáním.

Druhý poločas začal opět naším velkým tlakem, na kterém se již podílel také Honza Frantl, kterého v brance vystřídal Čert. Dvakrát byl náš hráč po rychlé kombinaci sám před prázdnou brankou, ale ani tyto situace neskončili míčem v síti soupeře. Nakonec jsme se však dočkali docela brzy, když se k přímému kopu z větší dálky postavil Honza Frantl, počkal až si brankář postaví zeď a potom druhou nohou z opačné strany poslal bombou míč po zemi do sítě - 1:0.

V tuto chvíli se zdálo, že je rozhodnuto, navíc soupeř často jen odkopával míče od vlastní branky, ale bohuel tomu tak nebylo. Až příliš jsme se v situaci, kdy asi každý náš soupeř zavře vzadu krám a čeká na brejky, tlačili do útoku, čehož trochu paradoxně začal soupeř postupně využívat ke svým brejkovým situacím. Několik jich nevyšlo, ale vzhledem k tomu, že ani to nás nepřimělo hrát důsledně odzadu a nějaké přečíslení nepřipustit, bylo jen otázkou času, kdy soupeř využije naší trvající střelecké neschopnosti k vyrovnání. Ten okamžik přišel v polovině druhého poločasu,  kdy soupeř našel centrem zprava ve vápně úplně volného nabíhajícího hráče, který z první prostřelil Čerta v brance - 1:1. To pro nás bylo jen dalším povzbuzením k dalšímu útočení s cílem zvrátit herně dost jednoznačné utkání na naši stranu a soupeř se mohl jen radovat, kolik má v útoku prostoru. Nejprve Čert vytáhl střelu po zemi na tyč, potom čaroval při tečovaném lobu do šibenice, který vytáhl konečky prstů nad břevno. Dokonce jsme se dočkali i přízně rozhodčího, který nám odpustil penaltu po zákroku Honzy Uhlíře st., hasícího chybnou rozehrávku Čerta, ale nakonec jsme stejně doplatili na naši střeleckou nemohoucnost a přílišnou ofenzivní náladu, když se v předposlední minutě dostal soupeř do brejku 2 na 1, zakončeného po přesné kombinaci sice hodně nepovedenou a šťastnou, zato velice účinnou střelou, kterou si Čert, byť jí trochu zblokoval, nakonec v protipohybu a pádu srazil za svá záda - 1:2. Závěrečný zoufalý tlak již vyzněl naprázdno, takže jsme i do třetice v podzimní sezóně prohráli a na našem bodovém kontě je stále hrozivá nula, zatímco Vibromax možná ještě teď neví, jak přišel tak snadnou ke 2 bodům.