Jdi na obsah Jdi na menu
 


4. kolo J.08 (LFC Nova B - Tuscarora B)

21. 4. 2008

LFC Nova B - Tuscarora B  1:1 (1:1)

 

Sestava LFC: Mládek (B) - Kroj (C), Frantl, Faksa, Koudelka, Krušina, Koutský, Uhlíř ml.

Branka LFC: Kroj

 

     Po nešťastné porážce v minulém kole jsme tentokrát vyrazili za dalším soupeřem do Suchdolu na samý okraj Prahy. Na tamní škváře nás čekal dosud neporažený tým Tuscarora B a i tentokrát jsme předčili našeho soupeře v početnosti soupisky.

     Tentokrát se z pracovních důvodů omluvil jen Jirka Braný a ostatné absence (Petr Capouch - byť ten také netestoval své zranění z pracovních důvodů, Honza Uhlíř st. a Vláďa Musil, který přišel alespoň morálně podpořit zbytek týmu) již byly vynuceny zraněními.

 

    Zápas proti soupeři, který ztratil jen dva body za remízy, probíhal obdobně jako zápas proti Suché dásni. Oba soupeři především jistili obranu, avšak v útoku vyznávali odlišný způsob hry - soupeř se snažil využít fyzické dispozice většiny svých urostlých hráčů a překonat naší obranu nákopy a centry s případnou střelbou z druhé vlny, my jsme se častěji snažili dostat na dostřel branky rychlým přechodem do útoku a kombinací.

     Z toho důvodu před naší brankou vznikala častěji nepřehledná situace, které však poměrně zdařile likvidovala obrana v čele s Tomášem, naše útoky byly přímočařejší, ale zakončení opět vázlo. Bohužel jsme se však nevyvarovali chyby, kdy Tomáš po Tondou tečovaném centru neudržel míč a osamocený útočník ho pohodlně překonal - 0:1. To bylo nepříjemné především vzhledem ke hře soupeře, praktikované v dosavadní sezóně, kdy prozatím velmi málo inkasoval a nebyl předpoklad, že by na tom chtěl něco měnit zrovna v našem zápasu. Naštěstí jsme se ještě v prvním poločasu dokázali prosadit i my - Čert dostihl na levé straně míč, narazil si dozadu s Georgem, ten mu ho vrátil mezi dvěma soupeři krásnou uličkou před vápno, kde Čert pohrdl volným Davidem na druhé straně a přesnou střelou z mírného úhlu využil skulinky, kterou mu brankář soupeře nabídl na přední tyči - 1:1. Tento stav vydržýel až do přestávky a po ní se začínalo prakticky znovu.

 

     Ve druhém poločasu jsme měli mírně navrch co se týká hry, ale především šancí. Soupeř střílel nepřesně hlavně z dálky, naopak my jsme možná i díky větší možnosti střídání oběhali větší prostor hřiště a chodili do přečíslení. Bohužel naše zakončení bylo žalostné a nadějné akce tak zůstávali bez využití. Přetrvávající nerozhodný stav hrozil vzhledem k průběhu hry na obě strany nepříjemnou možností, že jeden, byť třeba náhodný, gól rozhodne celé utkání. Nutno podotknout, že v závěru jsme měli mnohem více šancí k tomu, aby jsme ten gól vstřelili my. Soupeř prakticky zahrozil jen dvakrát, když v prvním případě Tomáš našel v houštině těl prudkou střelu zpoza vápna a byl u tyče včas tak, aby míč vykopl na roh, ve druhé situaci hlavičkoval osamocený útočník hodně mimo, takže Tomáš nemusel čarovat. Na naší straně bylo šancí víc, přičemž mezi ty obrovské patřila Tondova, který však osamocen téměř ustřelil hlavu číhajícímu Čertovi. Pak se technická střela Honzy Frantla z přímého kopu prošla až před branku, kde jí však nedokázal tečovat volný George, takže se odrazila od nohou nic nevidícího brankaře na roh... O chvíli později se na půlce uvolnil Čert, v brejku dva na jednoho našel před odkrytou brankou Honzu Uhlíře ml., kterému však s dobíhajícím obráncem v zádech nevyšel krok a tak míč, který stačilo jen usměrnit do prázdné branky, vůbec netrefil... Rozhodnutí pak mohla přinést situace, kdy se David dostal na půlce k odraženému míči a z první ho posílal přes posledního obránce na nabíhajícího Čerta. Bohužel pro nás obránce zblokoval přihrávku rukou (o neúmyslnosti by se asi dalo směle pochybovat), což jinak přesný rozhodčí odpískal bez poskytnutí výhody, když se Čert přece jen dostal za zády obránce k míči a mohl postupovat na branku, ale navíc toto nepotrestal jinak, než přímým kopem!   

     Přes množství šancí v závěru už skóre neměnilo, když v poslední akci (nutno podotknout, že to byla akce soupeře) nevyšel Davidovi, blokujícímu výkop od branky, ani "gól z půlky", což znamenalo dělbu bodů, se kterou byl určitě spokojenější soupeř.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

K zápasu

(Tomáš, 22. 4. 2008 12:03)

Podobně jako předchozí zápasy, byl i tento vyrovnaný. Kdybychom po 4 kolech měli 4 remízy, nebylo by to nic překvapivého. Soupeř se nás snažil porazit naší zbraní - dlouhými a prudkými auty, které házel před naší bránu. Z jednoho takového byl bohužel úspěšný. Vyzdvihl bych hru Honzy F., který ačkoliv je nevysoké postavy, tak vyznává hru hlavou, takže si včerejší zápas "užil" a velmi spolehlivě pokryl hráče soupeře.
Jinak se ukazuje, jak důležitá je docházka. Ta je v této sezóně super a je to vidět na hře, kdy hráči se nacházejí přihrávkami, nabíhají si do volných prostorů a koneckonců soupeře často přehráváme i fyzicky. Trochu za tím zaostávají výsledky, ale myslím, že náš čas přijde.Jen tak dál...