Jdi na obsah Jdi na menu
 


4. kolo P.06 (LFC Nova B - 1. AK ALT)

8. 10. 2006

 

Sestava LFC Nova B: Mládek - Uhlíř st., Frantl, Braný, Kroj, Faksa 

Branky LFC Nova B: 44. Faksa

 

     Ve čtvrtém podzimním utkání byl naším soupeřem tým 1. AK ALT, který zahájil sezónu až v minulém kole vysokou porážkou 2:6 s týmem FC Milenium Praha.

     Utkání se hrálo na Pražačce a na rozdíl od početné sestavy soupeře jsme opět dorazili sotva v hratelném počtu. Podle očekávání chyběl Petr, Honza Uhlíř ml. dorazil jen jako divák se zraněním z minulého zápasu, Láďa oznámil že nemůže a George zůstal zcela nezvěstný... Naštěstí po dlouhé době dorazil po zranění Tonda, takže jsme mohli zápas odehrát sice bez střídání, ale aspoň v plném počtu, což proti mnohem mladšímu soupeři bylo alespoň malé plus...

 

     Začátek by ze strany upeře příemný, když jsme obdrželi pamětní vlaječku k tomuto utkání tím však příjemnosti skončili.

     Zápas byl poměrně vyrovnaný, šance se sice rodily dost těžce, ale byly. Ze strany soupeře však ale až příliš často končily nedovoleným zákrokem, což sice rozhodčí registrovali, avšak trestali jen zřídka a ve vápně už vůbec (pokud tedy nebereme v úvahu nepochopitelné "pozor na to, na ty ruce aj."). Jedním z mála odpískaných zákroků byl ten na Čerta, který se uvolnil  hranici vápna, avšak než stačil zamířit do poloodkryté branky soupeře, byl zezadu sestřelen, za což byl sice nařízen přímý kop, ale karta, která byla zcela na místě, zůstala v kapse... A ve spojení s následnou nepovedenou standardkou to tak byl hodně výhodný faul...  Soupeř byl hodně pohyblivý, ale přes nemožnost střídání to nebylo až tak patrné (alespoň v 1. poločase). Do vedení se dostal díky benevolenci rozhodčího, který sice po zákroku na Čerta skoro sežral píšťalku, ale správný tón z ní nevyloudil, čehož soupeř využil k rychlému brejku do rozestoupené obrany zakončeného prudkou střelou zpoza vápna k tyči - 0:1. Poprvé v sezóně jsme se tak neujali vedení v zápase, ale nerezignovali jsme a tlačili jsme se před branku soupeře. V největších šancích byl asi Čert, který ale po uvolnění nastřelil z otočky jen vyběhnuvšího brankáře a poté Honza Frantl, který byl po přesném centru z rohu sám dva metry před odkrytou brankou, ale hlavičku mezi tyče neumístil. V úplném závěru 1. poločasu pak bohužel soupeř proměnil rychlou kombinaci na jeden dotek a hodně tak zmrazil naše šance na úspěch v zápase - 0:2.

 

     Druhý poločas nenabídl změnu v průběhu utkání - stále celkem vyrovnaný průběh, kdy se sice začala projevovat nemožnost střídání na naší straně - nikoliv tím, že by se snad nestíhalo hrát se soupeřem (byť někdy s vypětím všech sil), ale občas chyběl ten krůček, aby jsme se dostali před soupeře a mohli důrazněji ohrozit branku soupeře. Bohužel brzy usměrnil útočník soupeře nákop do našeho vápna šťastnou patičkou zády k brance k tyči, od níž skončil míč potřetí za Tomášem - 0:3. Tonda sice poměrně brzy korigoval tečovanou střelou - 1:3, ale to bylo na zvrat utkání málo... Sice jsme se snažili až do konce, ale už tomu chyběla síla a invence, navíc stále vázne finální přihrávka což je asi naše největší překážkou v dotažení slibně rozehraných akcí.

      V závěru soupeř ještě trochu neochopitelně a zbytečně přiostřil hru, což dvakrát odnesl Tomáš  v brance, naštěstí snad bez vážnější újmy a zdraví.

 

     I po 4. kole tak je na našem kontě "nula", přičemž jestli se nezačneme scházet v početnější sestavě, tak by to tak mohlo zůstat až do konce sezóny, protože ve vyrovnaných zápasech je každé střídání znát a my jsme si ho letos ještě moc nevykoušeli... 

 

    

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář