Jdi na obsah Jdi na menu
 


5. kolo J.2014 (PVC Kulva)

22. 4. 2014

LFC Nova B – PVC Kulva  2:0 (0:0)

 

Sestava LFC Nova B:

Kroj - Koudelka (C), Svárovský, Uhlíř ml., Poláček, Jadrný, Jandečka, Votípka, Štěpánek, Kučera Venca  
 

Branky LFC Nova B:

Votípka, Jadrný

 

K pátému jarnímu zápasu jsme tentokrát vyrazili směrem na východ, na hřiště, které je v Praze možná nejblíž Asii, SC Běchovice. Chlapci z Kladna tak za Kulvou cestovali pomalu tak daleko, že by to někomu vystačilo i na půl dovolené... Soupeře minulý týden prověřili Parťáci a po remíze litovali ztraceného bodu. Toho jsme se mi chtěli vyvarovat a tak se sešla opět natěšená sestava, v níž chyběl jen Vlasta, Tomáš se po návratu z dovči přišel zatím kouknout, jak nám to na jaře šlape.

Po podvečerní bouřce bylo hřiště mokré, takže v úvodu to bylo o odhadování ideálního odskoku míče, jehož zpracování tak bylo ještě obtížnější než obvykle, čímž silně trpěla snaha o kombinaci. O co horší kontrola míče, o to lepší podmínky pro střelbu z dálky, čehož na naší straně bohužel využíval téměř výhradně Karel, na druhé straně naštěstí nikdo. Karel jednou ze svých dělovek z trestňáku málem poslal předčasně do šaten jednoho z obránců Kulvy, který tak trochu nevědomky zastavil ve vápně gólovou střelu svým čelem, naštěstí to brzy rozdýchal a pokračoval v zápasu... Soupeř se snažil střídat brejkové situace s nákopy do vápna, naštěstí ani v jednom případě nedotáhl snahu až k úspěšnému zakončení, nejblíže tomu byl v okamžiku, kdy jsem nepokryli náběh do vápna a střela orazítkovala břevno Čertovo branky. My jsme na druhé straně neproměnili pár slušných šancí a když Čerta nepřekonali vlastencem ani Karel s Georgem, měnily se strany za bezbrankového stavu. Síť se sice jednou rozvlnila, ale autu Kulvy chybělo to podstatné, a to teč někoho z hráčů před brankou...

Druhý poločas byl z naší strany lepší, soupeř jakoby fyzicky lehce odpadl a tak se hra odehrávala spíš na jeho půlce. Důležitý první gól obstaral Jarda, který zachytil míč na půlce, prošel kolem dvou hráčů soupeře a před vápnem vystřelil nechytatelně k pravé tyči - 1:0. Soupeř se snažil vyrovnat, ale jeho akce jsme celkem v pohodě zachytávali, takže si nějakou výraznou šanci nevypracoval. Na druhé straně se důrazem při napadání rozehrávky prezentoval Tomáš, vybojovaný míč přistrčil do vápna, odkud ho protlačil za gólmana Kulvy Vráťa - 2:0. Ve zbývající čtvrthodince už jsme výhru bez problémů udrželi, naopak jsme neproměnili pár jasných příležitostí, které by skóre navýšily na větší rozdíl.

I po pátém zápase tak setrváme na čele tabulky bez ztráty bodu, což je pro nás sice trochu nezvyklý pohled, ale předváděná hra a nadšení, v kombinaci s nadstandardní účastí na zápasech, nese své ovoce. Tak snad nám to vydrží co nejdéle... :-)       

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Pochvala + ...

(Tomáš M., 24. 4. 2014 10:06)

Hru skvěle organizuje Karel - klobouk dolů. Hlídá i střídání, prostě je slyšet.
Příště nás čeká asi hodně těžký soupeř - Blázinec. Vláďa Zelenka mi říkal, že je přejel 7:0, neměli absolutně nárok. Ale je pravda, že Parta je asi v současnosti jiný level než my.

Re: Pochvala + ...

(Čert, 24. 4. 2014 22:56)

Takže 0:10? :-)

že se chytil

(Víťa, 23. 4. 2014 7:42)

Hlavně, že se už chytil ten Vráťa.

gratulace!

(Oldjohn, 23. 4. 2014 7:32)

paráda, jen tak dál!