Jdi na obsah Jdi na menu
 


5. kolo J.08 (LFC Nova B - Demínka B)

1. 5. 2008

Sestava LFC: Mládek (B) - Kroj (C), Braný, Koudelka, Capouch, Uhlíř ml., Faksa,

                                           Krušina, Koutský

Branka LFC: 36. Faksa

 

     V pátém zápasu nás čekal lídr naší skupiny - tým Demínka B. Ten dokonale využívá znalost domácího hřiště na Děkance a alespoň výsledkově přehrál všechny dosavadní soupeře. Přispívá k tomu jistě i poměrně početná soupiska, ale v tomto ohledu na tom v dosavadní sezóně jsme velmi dobře i my. Přestože nedorazil Honza Frantl a stále chyběli i rekonvalescenti Honza Uhlíř st. a Vláďa Musil, byli připraveni opět tři hráči na střídání, neboť po dlouhé době dorazil Petr Capouch. Za příjemného jarního počasí jsme tak byli připraveni co nejvíce potrápit našeho soupeře a pokud možno získat nějaký ten bodík...

 

     Od počátku bylo zřejmé, že soupeř je na "své" hřiště zvyklý - dával si míč často do nohy a pokoušel se o rychlou kombinaci, což občas prokládal nakopávanými míči. My jsme však precizně bránili a soupeř se tak do žádných vyložených šancí nedostával. Soustředěním na obranu trochu trpěla útočná fáze, kde sice byla poznat přítomnost Petra a jeho schopnost zpracovat centry a nákopy, ale většinou naše akce končily na hranici vápna bez výraznějšího ohrožení soupeřovi branky. V polovině 1. půle však přišla naše první hrubá chyba a byla tvrdě potrestána - soupeř zahrával aut u naši branky a Honza Krušina nepokryl svého hráče, který zcela osamocen nedal hlavou Tomášovi žádnou šanci - 0:1. Přes vyrovnaný průběh jsme tak byli my tím týmem, který musí otevřít hru a snažit se o vyrovnání. Brzy se to mohlo podařit Tondovi, kterého vyslal kolmicí do šance Čert, avšak Tonda tváří v tvář brankáři pálil z rohu vápna dost vedle... Jinak bylo díky kvalitní hře soupeře těžké se do šancí dostat, což ale platilo i na druhé straně. Bohužel těsně před přestávkou místo střely zadrbal před vápnem soupeře s míčem George, přišel o něj a rychlý brejk se nám bohužel přerušit nepodařilo a po centru skóroval soupeř zblízka podruhé - 0:2. Toto byl i poločasový výsledek.

 

    Do toho druhého jsme tak vstupovali za dost špatné konstelace - dvoubrankové vedení soupeře, který není zvyklý příliš inkasovat. Pomoci nám naopak mohla příroda, kdy jsme hráli po sluníčku a nemuseli tak většinu času mžourat s cílem aspoň něco vidět. Navíc poměrně brzy vstřelil svůj první gól v sezóně Tonda, když prostřelil vše, co mu ve vápně stálo v cestě, a uklidil míč k tyči branky Demínky - 1:2. Vyrovnání nás povzbudilo a přestože soupeř hrozil výpady do naší obrany, která se přeci jen více snažila podporovat útok, rozhodně jsme nebyli horším týmem. Bohužel, a ukazuje se to od začátku sezóny, umíráme na neproměňování šancí. Tentokrát jsme si jich opět vytvořili několik takřka stoprocentních, ale bohužel právě těch pár procent zůstalo vždy nenaplněno... Postupně byli před brankářem Tonda a Honza Uhlíř ml., ale do branky míč nedostali... V závěru pak po ideálním sklepnutí Honzy Uhlíře ml. pálil z rohu vápna Čert, ale ani poté jsme se radovat nemohli, neboť míč šel půl metru vedle. 

 

     V sezóně jsme tak potřetí prohráli o gól, byť to vždy bylo s týmem, který se pohybuje na samém čele tabulky. Předváděná hra ale není vůbec špatná, účast na zápasech nadprůměrná, tak nezbývá než doufat, že toto nám vydrží do konce sezóny a navíc proti papírově slabším týmům najdeme střeleckou mušku... 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Souhlas

(Tomáš, 2. 5. 2008 14:17)

Podepisuji poslední větu z Čertova komentáře. Jestliže jsme hráli s lídrem soutěže, tak to nebylo vůbec špatné. Opět by zápasu více slušela remíza. Výborná je tuto sezónu docházka. Jedině ta koncovka - potřebujeme pět šancí, abychom dali gól a tentokrát proti nám nestál v brance "zázračný čapajev" jako na Novoborské.