Jdi na obsah Jdi na menu
 


6. kolo J.06 (LFC Nova B - JOLLY ROGERS)

11. 5. 2006

 

LFC Nova B – Jolly Rogers 4:1 (2:0)

 

Sestava LFC Nova:

Mládek-Uhlíř st., Koudelka, Braný, Capouch, Musil, Uhlíř ml., Frantl

 

Branky: Petr Capouch 2, Honza Uhlíř ml., Vláďa Musil

  

 

     Našeho soupeře jsme mohli vidět před cca 10 dny v závěru jeho utkání s Litrpůlem, které vyhrál 4:1 a působil velmi nebezpečným dojmem. Vzadu si se soupeřem poradil a vpředu ho z brejků přehrával fotbalovými prostředky včetně pohotové střelby. Zvlášť nebezpečně vypadal jejich nejlepší loňský i letošní střelec s číslem 10 – Moravec.

 

     Naopak Nova měla před utkáním problémy. Ukázalo se, že zranění Tondy z utkání s Tsunami je vážnější (přetrhané vazy) a jeho další start v této sezóně je vyloučen, což je velké oslabení. Jinak chyběl tradičně Čert, Venca Žák hrál souběžně za LFC Supernova a Honza Frantl inzeroval újmu na zdraví, která mu nedopřeje podat plný výkon (na hřišti to nakonec příliš znát nebylo, zato přišel jako obvykle pozdě, tentokrát o více než 15 minut, což bylo velmi nepříjemné neboť asi 10-ti minutové zpoždění měl i Honza ml., takže prvních 10 minut nebyl připraven nikdo na střídání). Vzhledem k omezenému počtu hráčů bych rád apeloval na větší dochvilnost pokud to jen trochu jde!

 

     Začátek utkání jsme přes zmíněné problémy zvládli dobře a ještě než dorazily posily ujali jsme se vedení gólem Petra Capoucha 1:0. Utkání se hrálo na velmi nekvalitním povrchu s velkými brázdami a ďolíky vytvořenými ze ztvrdlého bahna, takže míč a občas i hráči se odráželi nečekaným směrem. Nicméně zdá se, že podobná a navíc malá hřiště nám zatím v této sezóně vyhovují. Taktika byla na tomto povrchu oboustranně podobná – nakopávat míče od vlastní brány a před brankou soupeře se pokusit ohrozit brankáře. To se o poznání lépe dařilo nám a po jedné střele mířící do rohu branky, či možná na břevno, zastoupil obránce soupeře brankáře a rukou míč vyrazil. Nedostal kupodivu kartu, ale penalta se kopala. Protože ještě nebyl k dispozici Honza Frantl povolal Honza st. Petra, který nebyl v té době na hrací ploše. Ten, bez zkušeností z těchto situací těsně minul branku (ale ruku na srdce, kdo z ostatních by byl úspěšnější…). Nicméně zanedlouho si to Petr vynahradil a vstřelil velmi důležitou druhou branku. A výsledkem 2:0 první poločas skončil, přestože George v závěru vyrobil hrubou chybu tím, že otálel s odkopem a pak nepochopitelně poslal „malou – velkou“ domů Tomášovi, který před dotírajícím soupeřem zahrál rukou a kopal se nepřímý kop z hranice vápna. Tuto příležitost však soupeř nevyužil.

 

     Do druhé půle jsme šli se zabezpečenou obranou a snahou pojistit vedení z brejků. A to se dařilo. Nejprve se trefil v této sezóně výborně hrající, ale navíc i překvapivě střelecky disponovaný Honza ml. (zlomový gól!) a zhruba ¼ hodiny před koncem zápasu zvýšil svou první brankou v sezóně po přiťuknutí od Petra takřka do prázdné branky Vláďa (řečený Evžen) – 4:0! V tu chvíli byl soupeř na ručník a zdálo se, že Nova ještě nějaké branky přidá, ale naopak nepodařilo se jí uhájit ani čisté konto (a tedy panáky…). Po hrubé chybě v obraně (že by ztráta koncentrace?) nechali 2 bránící hráči odcentrovat soupeře zhruba od rohového praporku podél lajny po zemi (!) a kolem Tomáše a především Vládi, který nedokázal pokrýt hráče kterého měl bránit, čehož tento soupeř využil k zasunutí míče u vzdálenější tyče. Cca 10 minut před koncem najednou soupeř ožil a tlačil se před naší branku, ale další zaváhání si již naše obrana nedovolila. Naopak při jednom z protiútoků se dostal odražený míč k Vláďovi asi dva metry od zcela odkryté branky. Ten však překvapivě trefil pouze tyč… Zanedlouho poté rozhodčí odpískal konec utkání v němž jsme zcela zaslouženě a celkem v poklidu zvítězili 4:1.

 

     Tímto vítězstvím jsme dosáhli 10-ti bodů, což by mělo na udržení v soutěži stačit. Jsou-li na místě vyšší ambice by měly ukázat následující 2 zápasy, z nichž by bylo potřeba vytěžit alespoň 2 až 3 body. Nejprve hrajeme s CFA Klikou, s níž jsme se již v minulosti několikrát střetli s celkem vyrovnanou bilancí. Otázkou je zda je to stále stejný tým. Zatím je Klika na 3. místě tabulky 7.C ligy a ztratila pouze o 1 bod víc než my.

     Další zápas svedeme na umělé trávě rovněž se známým (ovšem spíše neblaze známým) Litrpůlem.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Připomínky ke komentáři

(Čert, 11. 5. 2006 13:28)

Pokud má někdo ze zápasu ještě jiné postřehy, tak je pošlete e-mailem a já to doplním...