Jdi na obsah Jdi na menu
 


6. kolo J.07 (LFC Nova B - The Best of England)

16. 5. 2007

 

Sestava LFC Nova B:  Mládek - Capouch (c), Uhlíř st., Uhlíř ml., Frantl, Kroj, Koudelka, Musil

Branky LFC Nova B: Kroj 2, Musil 2

 

     K 6. utkání jarní sezóny jsme se museli vydat až téměř na konec světa - škvára v Suchdole byla kolbištěm našeho klání s těmi nejlěpšími z Anglie (The Best of England).

     Důležité utkání, jímž se lámala sezóna do své druhé půlky, nás čekalo za úmorného vedra, přičemž mračna prachu výkonu taky nepřidaly. Pozitivem tak bylo snad jen to, že hřiště bylo na škváru, vzhledem k podmínkám, v hodně dobrém stavu a především to, že opět byli aspoň dva lidi na střídání, když chyběli jen Tonda s Jirkou (pravda Honza Frantl dorazil těsně po začátku a Honza Uhlíř až v průběhu 1. poločasu). Soupeř na tom byl o trochu lépe, ale nijak dramaticky.

 

     Vzhledem k důležitosti utkání jsme začali s opatrnou taktikou, ale přesto jsme získali hned od začátku dost výraznou převahu. Dařila se nám kombinace po zemi a dostávali jsme se i do nebezpečného zakončení. Jako první to krásně zkoušel Honza Uhlíř ml., ale jeho dělovku brankář vytáhl na roh. Soupeř se nemohl prosadit a když jsme mu šanci nenabídli ani obvyklými chybami, tak jeho akce často končili daleko před naším vápnem. Pak přišly chvíle Čerta, který se nejprve dvakrát zastřeloval, aby se pak před vápnem obtočil kolem obránce a k střelou k tyči otevřel skóre. Brankář si na míč sice reflexivně sáhnul, ale stínování obránce vykonalo své... Velmi dobrý výkon pak podtrhl Vláďa Musil, který využil autu Honzy Frantla a hlavou nás poslal do dvoubrankového vedení. Teprve potom poprvé zahrozil soupeř, když se jeden z hráčů probil přes tři z nás až na vápno, ale celá akce naštěstí skončila jen střelou vedle. Po 1. poločase jsme tak měli slibný náskok, ale ve druhém nás v únavném vedru čekala ještě tvrdá práce.

     S ubývajícím časem a hlavně silami sice kvalita naší hry ve 2. půli klesala, přesto to stačilo na udržení vyrovnaného průběhu hry, protože soupeř měl často problém sám se sebou. Trochu však začal úřadovat rozhodčí (byť celkově to bylo dost dobré), který asi doma zapomněl karty. Nejprve vyvázl bez trestu obránce soupeře, který stáhl Čerta, který mu po vypíchnutí míče na půlce udělal kličku a šel s Vláďou do přečíslení dva na nikoho (teda jenom brankáře), později nepotrestal nakopnutí Honzy ml., kterému se soupeř mstil za to, že mu při snaze se vyprostit z jeho faulového objetí v předchozím souboji natrhl trenýrky... Asi nekvalitní materiál a hlavně charakter. To už ale bylo za našeho tříbrankového vedení... Předtím však ještě přišla kritická situace, kdy nás fantastickým zákrokem podržel Tomáš, když v pádu konečky prstů vyškrábl na roh tečovanou střelu do protipohybu! Pak už ale Čert po brejku tvrdě střílel pod břevno, brankář sice míč vyrazil až k postranní čáře, ale George zabojoval, udržel míč ve hře a pak v rozhozené obraně našel nádherným centrem "narcise" Čerta (jak ho nazval ve slabomyslném postřehu ke komentáři k minulému zápasu neznámý/známý anonym) ve vápně, ten si stáhl míč kličkou pod brankáře a střelou do prázdné branky zvýšil naše vedení. Hra poté trochu znervózněla a zdálo se, že vše definitivně uklidní náš čtvrtý gól, který po dalším autu dal opět Láďa. Soupeř se však věren tradicím anglických bojovníků nevzdal a pustil se do zoufalého závěrečného tlaku. Trocha našeho uspokojení mu v tom výrazně pomohla a utkání se zbytečně zdramatizovalo. Nejprve spíše nepřesnou prudkou střelu než geniální přihrávku usměrnil za bezmocného Tomáše soupeř probíhající vápnem a zkazil mu tak první letošní nulu, poté se centrovaný míč odrazil od ramene útočníka, lízl hlavu dalšího překvapeného soupeře a skončil pod břevnem naší branky. Vzhledem k tomu, že to bylo v samém závěru utkání, tak to ani nezpůsobilo strach o výsledek, ale pouze rozmrzelost nad korekcí výsledku. Soupeř se pak už i díky našemu taktickému střídání prakticky k ničemu nedostal a zápas tak skončil naším zcela zaslouženým vítězstvím.   

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář