Jdi na obsah Jdi na menu
 


6. kolo J.08 (LFC Nova B - EOS KSI)

13. 5. 2008

 

LFC Nova B - EOS KSI  3:0 (2:0)

 

Sestava LFC: Mládek (B) - Kroj (C), Braný, Koudelka, Capouch, Uhlíř ml., Faksa,

                                           Frantl, Koutský

Branky LFC: Kroj, Capouch, Braný

 

     Sezóna se přehoupla do druhé poloviny a před námi byl úkol začít konečně sbírat nějaké body. Pohled na průběžnou tabulku hovoří o tom, že jsme se zatím takřka bez výjimky utkávali s papírově silnými soupeři, kteří okupují přední příčky v tabulce 7.A ligy. Přitom jsme s nimi neodehráli špatné zápasy, v minulém kole jsme byli prozatimnímu leadrovi naší skupiny více než vyrovnaným soupeřem, ale umíráme na neproměňování šancí...

 

     Zápasem proti EOS KSI jsme se tak nejenom přehoupli do druhé poloviny jarní sezóny, ale také zahájili sérii utkání s týmy, které jsou na tom bodově obdobně, což znamená, že se bude hrát prakticky o 4 body.

     Pokud je možno zjistit z komentářů k zápasům v týdeníku Hanspaulka, tak na rozdíl od většiny našich soupeřů nemíváme v této sezóně příliš velké problémy se sestavou. To se potvrdilo i tentokrát, kdy soupeř sice dorazil v poměrně početném stavu, přesto jsme však měli o jednoho hráče na střídání víc a to bylo v teplém počasí určitě znát. Kromě tepla byl problém hlavně v prachu, který se po delším období sucha zvedal z pankráckého hřiště každým krokem, takže všichni hráči (chyběli jen Honza Krušina - práce, Honza Uhlíř st. a Vláďa Musil - oba zranění) si mohli zhruba na 60 minut vyzkoušet simulaci pobytu v uhelném dolu...

 

     Začátek utkání byl s oboustranným vědomím důležitosti zápasu hodně opatrný a ke koukání to příliš nebylo. Nepřesné kombinace i zpracování a občasná střelba pánu bohu do oken z obou stran... Ani my jsme se nemohli dostat do tempa, v obranné fázi často jen stínovali soupeře, který se tak občas dostal k zakončení, při němž však naštěstí ukazoval, proč má (stejně jako my) statisticky jen něco málo přes jednu vstřelenou branku na zápas. Párkrát se vytáhl Tomáš, ale postupem času (a příchodem Honzy Frantla na hřiště) jsme dostávali míč stále častěji nejen na své kopačky, ale především hlavy... Začali jsme se tlačit před branku soupeře a nakonec se podařilo vstřelit i velmi důležitý, a jak už to tak v Hanspaulce často bývá, i rozhodující první gól - Honza Frantl zahrál aut jak to umí jen on, Čert se uvolnil ve vápně od svého strážce a na zadní tyči už pak pro něho nebyl problém poslat hlavou míč do sítě bezmocného brankáře - 1:0. Inkasovaná branka po našem signálu soupeře rozhodila a nás naopak povzbudila, a když o chvíli později házel Honza aut z druhé strany a Čert opět nabíhal na zadní tyč, věnoval soupeř pozornost hlavně jemu a tím nechali prostor dalšímu zabijákovi ze vzduchu - Petr Capouch na přední tyči lízl míč a poslal ho do šibenice - 2:0. Petr tak mohl oslavit hned ve druhém zápase po dlouhém zranění gól a snad nezůstane v dalších zápasech jen u něho. Další šance jsme pak už v 1. poločase nevyužili, když třeba Honza Uhlíř ml. po centru zleva marně krotil skákavý míč na zadní tyči. To ale nemohlo nic změnit na tom, že jsme měli zápas výsledkově výborně rozehraný a navíc poměrně pod kontrolou.

     Druhý poločas tak byl pochopitelně ve znamení snahy soupeře o vyrovnání, přičemž tato ale narážela na pozornou obranu a Tomáše, který si dovolil i několik (nutno říci že úspěšných) výletů daleko za vápno. Nám toto velmi vyhovovalo, protože z rychlých brejků do otevřené obrany jsme se dostávali do značného množství šancí, které jsme ale postupně zahazovali. Sám před brankářem byl třeba Honza ml., ale definitivní uklidnění přinesla až branka Jirky Braného, který po předchozím "ostřelování" prázdné branky spoluhráči "koníčkem" vymetl šibenici branky soupeře - 3:0. Poté už soupeř vrhl vše do, bohužel pro něj, bezzubého útoku, čímž nám dal ještě vetší prostor k útočení. Naše koncovka však byla místy tragická - postupně byli před velmi dobře chytajícím brankářem Honza ml. i Čert, po kombinaci pálil těsně vedle Honza Frantl a když pak netrefil z vápna odkrytou část branky Čert, ukončili rozhodčí (dost nepřesní, spoustu věcí odpískali jen na základě zvukových pobídek od hráčů, případně nepískali naopak nic, přičemž podle některých indicií se jednalo o známé našich soupeřů) zápas a ztvrdili tak naše letošní nejvyšší vítězství.

 

     Pozápasová vnější očista proběhla, jak již je na Pankráci téměř tradicí, ve studené vodě (rád bych slyšel horníky, co by říkali na to, že se po vyfárání mají mýt ledovou vodou) a ta vnitřní pak v restauraci u Kouřilů, kde někteří zapili jak první letošni čisté konto Tomáše, tak nedávné 35. narozeniny Čerta.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Po čertech dobře

(Will Tkačuk, 13. 5. 2008 22:17)

Čert je dobrej,fakt. Tchán

K zápasu

(Tomáš, 13. 5. 2008 12:31)

Snad s výjimkou úvodní čtvrthodiny jsme tento zápas zvládli po taktické stránce na jedničku. K výborné docházce jsme přidali i zlepšenou produktivitu a výsledek se dostavil. Zvláště bych ocenil auty Honzy F., které především na větších hřištích jsou doslova smrtící. Soupeř se snažil hrát rychlý fotbal, ale chyběla mu přesnost v přihrávkách i zakončení.
Čisté konto mě potěšilo...a potěšilo i zcela opilou obsluhu v restauraci U Kouřilů, protože svými panáky jsem spustil menší lavinu dalších 4 rund.