6. kolo P.06 (LFC Nova B - FC Milenium Praha)

25. 10. 2006

Sestava LFC Nova B: Mládek - Uhlíř st., Musil, Koudelka, Kroj, Uhlíř ml., Frantl, Faksa, Braný

Branky LFC Nova B: Uhlíř ml., 47. Kroj

Po vítězství nad FC Bohdalec v minulém kole nás čekal nelehký úkol se pokusit na toto vítězství navázat v zápase proti průběžnému lídrovi 6.A ligy - FC Milenium Praha. Ten si celkem bez problémů poradil v prvních kolech se soupeři, s nimiž jsme my, byť většinou smolně, ale přece jen prohráli, takže role favorita byla před vzájemným zápasem jasně dána.

Utkání se hrálo na Děkance, hřišti s umělou trávou 3. generace, kde náš soupeř hreje drtivou většinu svých zápasů a je tedy na tamní prostředí dokonale zvyklý. My jsme ale letos na tomto povrchu už také pár zápasů odehráli, takže když prakticky poprvé v sezóně dorazila téměř kompletní sestava, v níž chyběl jen Petr Capouch (u něhož to ale bohužel vypadá na dlouhodobější záležitost) , mohli jsme se těšit na pěkný zápas.

Už od úvodu zápasu nebyl zřejmý tabulkový rozdíl, naopak my jsme měli více ze hry, ale šance zůstali nevyužity. Čert nedokázal po autu Honzy Frantla z otočky prostřelit vyběhnuvšího brankáře, brankou neskončilo ani několik pokusů po autech.

Bohužel soupeř se prosadil hned z první šance, kdy se na půlce soupeř prosadil jeden na jednoho a vše skončilo prvním gólem v naší síti - 0:1. Tento gól nás trochu rozhodil a hra se vyrovnala, nicméně vzhledem k průběhu hry naděje naděje na slušný výsledek trvala. Čert ale v dobré šanci nedokázal po autu Honzy Frantla z otočky prostřelit brankáře Milenia, nevyužity zůstali i šance po autech a standardkách před brankou soupeře. Pak jsme navíc podcenili míč zdánlivě směřující do autu, soupeř ho dostal do vápna a tam se útočník nemýlil - 0:2. Produktivita soupeře byla až neuvěřitelná, prakticky z ničeho měl dvoubrankový náskok. Naše efektivita byla naopak žalostná a když nám soupeř přidal v závěru poločasu během jediné minuty další dvě branky, vypadalo to na debakl. Nejprve si na rychle rozehraný roh seběhl od půlky nepokrytý hráč a z první mířil přesně k tyči - 0:3, prakticky po rozehrání pak střelou zpoza vápna uzavřelo Milenium skóre 1. poločasu - 0:4.

Poločasový výsledek sice ani náhodou neodpovídal průběhu hry, vypadal však hrozivě. Přesto jsme nerezignovali, naše hra se v 2. poločase ještě zlepšila, a to především ve finální fázi. Jiskřičku naděje vykřesal Honza Uhlíř ml., který byl u míče, vyslaného do nádherné uličky přes půl hřiště Honzaou Frantlem, o chloupek dříve než brankář a špičkou kopačky ho usměrnil podél něho k tyči - 1:4. Náš tlak pokračoval, soupeř sice hrozil z brejků, ale i díky tomu, že neměl možnost střídat, se stále více soustředil na bránění výsledku. Přesto jsme se opět radovali my, když Čert oklamal při autu svého strážce, dostal na přední tyči od Tondy míč přesně na nohu a přesnou střelo k tyči snížil svou první podzimní brankou - 2:4. Do konce zbývala 1/4 zápasu a zdálo se, že by jsme mohli s výsledkem ještě něco udělat. Bohužel šance, které jsme si vypracovali po pěkných kombinacích či střelách jsme už proměnit nedokázali. V samém závěru pak ještě soupeř využil po šťastné kombinaci poslední ze svých brejků a uzavřel tak skóre zápasu pro nás až příliš krutým výsledkem - 2:5.

Celkem pohledný zápas tak skončil výsledkem, který ani zdaleka nevypovídá průběhu zápasu - spíše způsobu proměňování šancí. Do zápasu na pěkném hřišti zapadli i velmi dobře pískající rozhodčí (snad až na trochu nepochopitelnou snahu se v závěru zviditelnit při zahrávání standardek, kdy hlavní trval na posouvání zdi do větší než předepsané vzdálenosti, aniž by byl ochoten vše přeměřit, přičemž nakonec stejně nikdy zeď neposunul, pouze nás obral o trochu času).

Další naši soupeři by měli být dle postavení v tabulce trochu jiné kvality, tak se nám snad v zápasech s nimi podaří navázat na poslední dobré výkony a proměnit je v další bodový zisk. Předpokladem je ale zcela jistě i naše účast na zápasech, což se již několikrát v této sezóně neblaze projevilo - při reálné hrozbě, že nebude k dispozici Petr (a příště asi ani George) to chce od ostatních pro víkendové zápasy trochu obětavosti, aby jsme zase "nesplakali" nad sestavou...

Pár pozápasových fotek z Děkanky naleznete v sekci Fotoalbum.

Náhledy fotografií ze složky 6. kolo P.06 (FC Milenium Praha)