Jdi na obsah Jdi na menu
 


6. kolo P.07 (LFC Nova B - Ansámbl)

26. 10. 2007

 

Sestava LFC Nova B: Mládek (B) - Uhlíř st., Braný, Ševčík, Krušina, Frantl, Musil, Kroj

Branky LFC Nova B: 22., 44., 47. Musil, 33.  Kroj

 

 

     Po trojici debaklů jsme po reprezentační přestávce nastoupili k velmi důležitému utkání proti týmu Ansámbl, které mělo napovědět, zda ještě vůbec máme šanci bojovat o záchranu 6. ligy pro jarní sezónu.

 

     Vzhledem k tomu, že nikdo z kádru nemusel plnit reprezentační povinnosti, jsme mohli pauzu věnovat doléčování zranění a nemocí a hlavně hledání posil. Zatímco v prvém případě to stihl jen Honza Frantl, zatímco Honza Uhlíř ml., George, Petr a Tonda zůstali i nadále ve stavu hry neschopných, na poli funkcionářském se nám dařilo poměrně dobře. Čert stihl ve volném týdnu domluvit a hlavně zaregistrovat dvě posily – Honzu Krušinu a Lukáše Ševčíka, kteří tak mohli proti Ansámblu vyztužit naší zdecimovanou sestavu. Poděkování zaslouží i Vláďa, který odložil své víkendové povinnosti a dost nečekaně dorazil, což se později ukázalo jako událost zásadního významu. Po dlouhé době tak nad námi neměl soupeř početní převahu, což byla ale i jeho zásluha, neboť soupisku měl mnohem skromnější než naši předešlí soupeři.

 

     Utkání se hrálo na písečných dunách Junioru 2, což bohužel pro novice v týmu nebylo zrovna ideální přivítání co se hracích podmínek týká, ale povrch byl celkem slušný a všichni se s tím v pohodě vyrovnali. To, že se sezóna přehoupla do své druhé poloviny, se dalo vypozorovat i na počasí, když ranní přízemní mrazíky a zatažená obloha nepřipravily pro sobotní dopoledne zrovna lákavé podmínky, což některé z hráčů přimělo doplnit svůj úbor o „zimní výbavu“.

     S lákavou vidinou možnosti dvou hráčů na střídání jsme vstoupili do utkání se zajištěnou obranou ale dost aktivně. S Lukášem v útoku se dařila i přes těžší terén kombinace po zemi, což značně obohatilo naší typickou hru. Soupeř, který nasbíral v předchozím průběhu sezóny o jeden bod více než my, se snažil, ale naše dobrá defenzivní hra ho příliš do šancí nepouštěla, když něco prošlo, tak soupeř zakončoval nepřesně nebo byl na místě Tomáš. Rovněž naše šance likvidoval brankář Ansámblu, takže na gól se čekalo poměrně dlouho a s napětím, protože bylo jasné, že ten, kdo ho vstřelí, bude vzhledem k vyrovnanosti týmů ve značné výhodě. Naštěstí se to povedlo nám, když si střelecký účet v sezóně otevřel Vláďa a poslal nás do vedení – 1:0. Tento výsledek vydržel až do přestávky, takže jsme do druhého poločasu mohli jít s větším klidem.

     Navíc brzy po přestávce se ukázalo, jak je důležité mít v týmu Honzu Frantla – jeho dlouhý aut z půlky hřiště si ve vápně našel Čert, pověsil se do vzduchu a přes snahu bránícího hráče hlavičkoval přesně k tyči – 2:0. Dvoubrankové vedení bylo velmi slibné, bohužel stejně jako proti Pirelli jsme vzápětí inkasovali i my – soupeř podnikl rychlý protiútok a přestože se nedostal do přečíslení, využil otevřené obrany a prudkou střelou zpoza vápna trefil pod břevno Tomášovi branky – 2:1. Tentokrát nás to nijak nepoznamenalo, soupeře jsme drželi na distanc a naopak v polovině druhého poločasu přišla chvíle Vládi. Nejprve opět po autu Honzi frantla hlavičkoval přesně do šibenice bezmocného brankáře soupeře – 3:1, aby vzápětí jemnou tečí míče z rohu nastřelil obránce, od něhož doputoval míč do sítě Ansámblu počtvrté – 4:1. Za tohoto stavu už bylo prakticky rozhodnuto, soupeř už si žádnou vyloženou šanci nevypracoval, naopak na naší straně chybělo Lukášovi trochu štěstí, aby zakončil některý z brejků trochu přesněji a vstřelil tak první gól v dresu Novy. Poslední šanci pak měl Honza Krušina, který se v závěru prokličkoval obranou, udělal blafák brankářovi, ale střelu z úhlu mu z branky vykopl vracející se obránce.

 

     Proti Ansámblu jsme tak získali velmi důležité dva body, které nás nejen posunuly před našeho soupeře, ale vzhledem k vyrovnanosti soupeřů nám také zachovaly velmi reálnou šanci na setrvání v 6. lize. Tabulka 6. A ligy je ve své spodní polovině velmi vyrovnaná, pátý tým dělí od předposledního místa jen dva a od posledního čtyři body.

     Z posledních pěti zápasů hrajeme tři proti týmům, které mají v současné chvíli méně bodů, takže by to chtělo s nimi bodovat a pokusit se navíc urvat něco proti favorizovaným KKK Bronx A a FK Víťazný február. Základem je ale aktivní účast na zápasech, což se opět jasně ukázalo, tentokrát však v pozitivním smyslu.

 

     Fotky z utkání objektivem Jarušky najdete ve Fotogalerii...

 

Náhledy fotografií ze složky 6. kolo P.07 (LFC Nova B - Ansámbl)

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář