Jdi na obsah Jdi na menu
 


6. kolo P.08 (LFC Nova B - SC Veltěž)

29. 10. 2008

LFC Nova B - SC Veltěž  0:12 (0:5)

 

Sestava LFC:  Mládek (B) - Kroj (C), Uhlíř ml.,  Landa, Uhlíř st., Koudelka,

                                                   Svárovský, Krušina, Capouch, Koutský

 

     Po delší době nás opět čekal zápas na UMT 2G - tentokrát proti favoritovi naší skupiny SC Veltěž. Ve velmi pozdní hodinu nás za sychravého počasí, kdy přes hřiště na Novoborské bylo vidět v mlze jen s námahou, čekal velice zdatný soupeř s futsalovými návyky, který se bohužel pro nás dostavil v silné sestavě. Ani na naší straně kvantita nechyběla, jak se však brzy ukázalo, kvalita hrála někde jinde...

 

     Od začátku utkání bylo zřejmé, že  plány po minulém zápase na to, jak favorita potrápíme, byly jen opileckým plácáním nesmyslů... Brzy se ukázalo, že varování Čerta, který viděl několik předchozích zápasů SC Veltěž díky svému strategicky umístěnému bytu naproti přes ulici, nebylo výmyslem. Přihrávky na jeden dotek, rychlost, předvídavost, to vše nabízel soupeř v podobě vrchovaté. My jsme se sice snažili, ale k výraznějšímu ohrožení branky soupeře, natož k nějakému tlaku, to nevedlo. Do 10. minuty jsme odolávali, ale čím více jsme nechávali hráčům Veltěže prostoru (a že stačilo třeba jen půl metru), tím bylo hůř. Po deseti minutách již zahřátý soupeř načal skóre a to poté pravidelně navyšoval. Převážně se jednalo o dorážky do odkryté branky po rychlé kombinaci na jeden dotek, občas proloženo nějakou přímou střelou, kdy soupeř využíval jak našich individuálních chyb, tak svých individuálních i kolektivních schopností (skoro by se dalo říct, že toho až zneužíval). Již do poločasu soupeř naplnil virtuální skandování naplněných ochozů "Dejte jim bůra" a v pohodě kráčel za vítězstvím.

 

     To jsme mu svým výkonem předložili na zlatém podnosu, neboť jsme byli všude později, prakticky bez jakéhokoliv důrazu. A vzhledem k tomu, že hřiště na Novoborské neumožňuje nějakou hru na zdržovanou (přičemž my tak stejně asi hrát ani nedovedeme), čekal nás ve 2. poločasu ještě větší příděl ve stejném rytmu... My jsme se sice snažili alespoň o korekci výsledku, ale jelikož v samém závěru skončila hlavička Kapsíka jen na břevnu, skončilo utkání (ne)tuctovým přídělem v naší síti a neposkvrněným štítem soupeře.

 

     Rekordní debakl asi nijak nenarušil naše předpokládané bodové zisky a možná nás taková darda od soupeře, který suverénně kráčí do 6. ligy, ani nerozhodí (v podstatě možná lépe, než prohrát o gól), ale v dalších zápasech proti soupeřům z našeho okolí v tabulce (bohužel hodně nízko) to bude chtít změnit přístup, především pak v důrazu. Soupeř sice ocenil naší "rytířskou hru", ale s tím se na úspěch pomýšlet nedá... 


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

... hezky o nás

(David, 30. 10. 2008 16:17)

........ napsali. jen co je pravda :-)

Převzatý komentář od SC Veltěž

(anonymous, 29. 10. 2008 15:52)

Včerejší HL byla zprvu v nejistotě z nachlazení některých hráčů, ale drobné dýchací potíže byly překonány a všichni si dobře zahráli. Ať se na mě soupeř nezlobí, ale to byla vražda neviňátek. To byli beránci, ke cti jim však lze připočítat, že i za velmi nepříznivého stavu se snažili vstřelit aspoň čestný úspěch a nesnížili se k hrubé hře, což by někdo možná po Smažákových houslových koncertech očekával. Jak říkal Bohouš - to je snad poprvé co jsem na hanspaulce nedostal nakopáno.