Jdi na obsah Jdi na menu
 


7. kolo J.2014 (64! FC Kobylisy B)

13. 5. 2014

LFC Nova B – 64! FC Kobylisy B  2:1 (2:0)

 

Sestava LFC Nova B:

Mládek - Jadrný (C), KoudelkaSvárovský, Uhlíř ml., Poláček, Jandečka, Votípka,  
 

Branky LFC Nova B:

Jadrný, Jandečka

 

Po dvoutýdenní pauze jsme se sešli k dalšímu zápasu na cestě k postupu, soupeřem nám byly kromě šachistů z týmu 64! FC Kobylisy B hlavně zdravotní komplikace. V minulém zápase odstoupil pro zranění kolena Jirka Štěpánek, o prodlouženém víkendu skončila jarní sezóna díky kolenu pro Čerta, kterého tak poprvé zastoupil Tomáš Mládek, a do třetice všeho zlého koleno vyřadilo snad jen dočasně i Vlastu. Když se ke zraněným přidala ještě absence Venci, tak jsme do boje o udržení vedení v tabulce 8.D ligy nastupovali v nejméně početné sestavě od počátku jara, přičemž soupeř dokázal sestavit soupisku s převahou jednoho hráče.

Soupeř své dosavadní body získal jen kontumační výhrou a hodně překvapivou remízou s Blázincem, od počátku zápasu ale bylo jasné, že na mokrém "pískovišti" na Novoborské (s novým povrchem UMT 2G, na němž je "nalajnováno" hřiště téměř k hrazení, což není zrovna bezpečné) nás nečeká lehký zápas. Soupeř byl sice technicky nevytříbený, jeho důraz a nepříjemný pohyb ale nedávaly čas na nějaké velké kombinace, navíc ztížené kluzkým povrchem. Naštěstí se nám povedlo vstřelit důležitý první gól, když si na oblouček George z rohu naskočil Vráťa a hlavou otevřel skóre - 1:0. Šachisti se snažili o vyrovnání, naštěstí um jejich útočné vozby nepřevyšoval kvality naší obrany, největší šanci jsme přitom soupeři nabídli sami, když George poslal nepovedenou přihrávku přes vápno, Tomáš si na míč šáhnul a rozhodčí písknul nepřímý kop za malou domů. Naštěstí soupeř nevyužil všelijak postavené zdi, takže jsme díky Vráťovi, který vybojoval míč před vápnem soupeře a přesně ho předložil před prázdnou branku Tomášovi mohli těsně před přestávkou navýšit skóre 2:0.

Druhý poločas se ubíral v podobném tempu, kvalita byla na naší straně, ale proti snaživému soupeři se nám nedařilo proměnit šance. Po té asi největší, kdy George sám ve vápně po krásném uvolnění nepřekonal tváři v tvář "Kasparova" v brance, se naplnilo rčení "nedáš gól, dostaneš. K odraženému míči se před vápnem dostal soupeř a nekompromisní ranou pod břevno překonal Tomáše v brance - 2:1. Vrátit náskok nám mohl Honza, který se ale po kolmici dostal až příliš blízko gólmanovi. V dramatickém závěru už jsme ale soupeři nic převratného nedovolili, takže jsme sice po těsném, ale zaslouženém vítězství slavili další výhru a dva body...  

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář