Jdi na obsah Jdi na menu
 


7. kolo J.08 (LFC Nova B - FC Chaos)

22. 5. 2008

LFC Nova B - FC Chaos  2:2 (1:1)

 

Sestava LFC: Mládek (B) - Kroj (C), Braný, Koudelka, Capouch, Uhlíř ml., Faksa,

                                       Frantl, Krušina

Branky LFC: 21. + 57.  Uhlíř ml.

 

     Povzbuzeni zaslouženým a především důležitým vítězstvím v minulém kole jsme nastoupili k dalšímu důležitému zápasu (vzhledem k vyrovnanosti tabulky teď už budou velmi důležité asi všechny zápasy, min. následující dva proti týmům, které jsou těsně v našem závěsu) proti FC Chaos.

     Těmto tatrmanům jsme měli co vracet po podzimní prohře 0:5, kdy jsme ale drtivou většinu zápasu odehráli jen v počtu 4+1... Tentokrát se nás jako na jaře již tradičně sešel diametrálně odlišný počet, když z jiných než dlouhodobých zdravotních důvodů chyběl jen David a navíc nás přišel podpořit i Honza Uhlíř st. Soupeř potíže se sestavou také neměl, takže se dal čekat těžký boj o důležité body.

 

     Od začátku byla hra vyrovnaná bez výraznějších šancí, kdy se obě strany snažily především neinkasovat důležitý první gól. Nepřesností ve hře bylo více než dost a když už se někdo dostal k zakončení, tak mířil hodně nepřesně... Soupeř navíc otravoval atmosféru neustálým mentorováním rozhodčích a brekem nad jejich rozhodováním (pravda, ti stáli za nic, ale oboustranně), což je buď jeho taktika nebo spíš naturel, což je možno dovodit třeba z komentáře jejich předchozího zápasu v týdeníku Hanspaulka. První výraznější šanci na naší straně měl Čert, ale jeho tradiční hlavičku na zadní tyči obránce v poslední chvíli zblokoval. Do vedení nás tak dostal Honza Uhlíř ml., který se po přiťuknutí, tuším, Jirky Braného dostal k na vápně k míči a po mnoha spálených šancích z minulých zápasů se konečně podél brankáře Chaosu trefil do sítě - 1:0. Bohužel se nám nepodařilo hubené vedení udržet ani do poločasu, když se po nastřelené tyči naší branky odrazil míč do autu aniž by ho kdokoliv z nás tečoval, soupeř se hrnul ke vhazování a po něm dosáhl vyrovnávací branky - 1:1. Po tomto sporném momentu, který jsme si ale zavinili i my tím, že jsme to nereklamovali a nedohodli se vzájemně na tom, jestli někdo míč tečoval, se zápas dělil na dvě půlky za nerozhodného stavu.

     Druhý poločas byl takřka věrnou kopií toho prvního co se úrovně hry týká. Bohužel odlišnost se našla z hlediska pořadí vstřelení branek. Soupeři se podařilo dokonat obrat, když se poměrně brzy prosadil před naší brankou - 1:2, načež začal šikovně šetřit čas, zbývající do konce zápasu a dělící ho od důležitých dvou bodů. My jsme se tlačili do útoku, ale šance příliš nepřicházely. Naštěstí protržení střelecké smůly jakoby polilo živou vodou Honzu ml., který zařídil rovněž vyrovnání. Dalo by se říct jak jinak - gól vstřelil hlavičkou z přední tyče po přesném autu Honzy Frantla - 2:2. Vzhledem k blížicímu se závěru zápasu už obě strany spíše hlídaly nerozhodný výsledek, takže o vzrušení se v samém závěru postarali jen brankář soupeře, Čert a rozhodčí v situaci, ve které chaotický brankář mimo vápno bez problémů před Čertem odkopl míč směřující za obranu, při protažení pohybu nohy trefil stínujícího Čerta pod koleno, čož rozhodčí posoudil jako hrubý faul Čert, za který mu udělil žlutou kartu. Ta byla v této sezóně bohužel již druhá, což pro něj znamená stop v příštím zápase. A zatímco o té první by se dalo říct, že byla, s přivřením oka, odpovídajícím trestem za taktické přerušení hry v závěru zápasu, tak nad touto zůstává rozum stát... 

     A aby toho nebylo dost, tak po závěrečném hvizdu takřka kompletní tým zmizel v šatnách, aniž by se staral, jestli máme naše míče!!! To mělo za následek ztrátu jednoho z nich, přičemž ten druhý nalezl Jirka jen se štěstím, když je s Čertem dohledávali. A ten je ještě ke všemu sice stejný typ jako náš, ale pořádná šiška našeho soupeře... 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Ještě jednou k míči a pak k zápasu

(Tomáš, 22. 5. 2008 15:35)

pokračování z "Aktualit"na těchto stránkách:
4)Měli jsme 3 hráče za lajnou + Honzu st. - a ti především mají hlídat, kam letí zakopnutý balón a jeden z nich má pro balón jít. Já být za lajnou, tak to beru jako automatickou záležitost, že jdu pro míč.
A teď k zápasu: můžeme být rádi za bod, soupeř proti podzimu se výrazně zlepšil. Měl dva výborné týpky vepředu, kteří si uměli pokrýt balón a nebezpečně vystřelit. Také nastřelili 2 břevna! U nás chválím jako vždy na jaře docházku. Kdybychom byli např. jen v šesti, tak jsme ten zápas nevyrovnali. Bojovnost byla také na úrovni. Soupeř má svoji taktiku vystavěnou na tom, že každý aut patří jemu, když jsou rozhodčí nevýrazní, získá tak zadarmo řadu balónů. S bodem musíme být spokojeni.