18. 5. 2006

LFC Nova – CFA Klika 2:2 (0:2)

Sestava LFC Nova B: Mládek – Uhlíř st., Braný, Koudelka, Musil, Capouch, Uhlíř ml.

Branky LFC Nova B: Uhlíř ml., Braný

Zatím poslednímu zápasu předcházely problémy. Několik hodin před utkáním poslal Honza F. "esemesku", že léčí zranění z minula a nepřijde.  Den předtím se Honza st. dohodl s Vencou, že jeho účast nebude nezbytná… Navíc Honzovi ml. ujel autobus, což obnášelo (vzhledem ke spojení MHD do Kbel) dvacetiminutový zásek (přes snahu maximálně čerpat čekačku). To všechno, spolu s hráči, kteří jsou dlouhodobě mimo hru (Čert, Tonda), nevěstilo mnoho dobrého.

Na místě samém nás čekal poměrně prudký a vcelku vytrvalý déšť, který následně poznamenal povrch hřiště a vytvořil z něj tzv. brutální krvavý mlat (na tomto povrchu hráči velmi často padali a o antuku tvořenou pravděpodobně nějakou cihlovou drtí si odírali kolena, lokty a další části těl, bez šrámu snad nedohrál nikdo... Nejhůř na tom byl George, který padal nejčastěji a po zápase byl zralý na šití…

Utkání jsme tedy začali, na rozdíl od soupeře, bez možnosti střídání a to na zatím jednoznačně nejdelším hřišti (min. 1,5 násobek hřišť v Karlíně nebo na Pankráci). Navíc ve velmi dusném počasí (z něhož Jirka B. cestou na zápas málem zkolaboval). Soupeř, ač v průměru ne o mnoho mladší, na tom byl fyzicky a rychlostně velmi dobře, navíc má hřiště jako domácí a je zde zvyklý. Oproti minulým utkáním se stejným soupeřem převážně v osmé lize "Klikaři" rozhodně zkvalitnili kádr a na hřišti to bylo znát. Přestože v minulém utkání podlehla Klika Litrpůlu 2:6, do oslabené Novy se pustila s vervou. My jsme ovšem vcelku dobře bránili a pokoušeli se narušovat hru soupeře celoplošným bráněním a protiútoky. Z příležitostí Novy stojí za zmínku především situace, kdy Petr po přihrávce Honzy st. trefil tyč a odražený rotovaný míč bohužel nedokázal dopravit do prázdné branky. Po cca 20 min. byl konečně připraven na střídání Honza ml. a měli jsme být z nejhoršího venku. Ovšem ihned po svém nástupu neuhlídal soupeře (přestože u něj byl natěsno) při standardní situaci a ten trefil míč přímo z voleje do rohu naší branky 0:1. A bohužel mělo být ještě hůř. Asi 4 minuty před koncem poločasu, po dalším autu Kliky, odražený míč nešťastně lehce tečoval ruku Honzy st., který hlídal velmi těsně soupeře před brankou (vč. použití té ruky) a dále po odrazu od zadní tyče zamířil do branky. Velmi smolný gól na 0:2. Posledních 10 min. první půle jsme ale odehráli velmi špatně. Vláďa, který měl hrát v útoku se stahoval dozadu, ale nehlídal si hráče, takže soupeř mohl jít 2x do přečíslení (naštěstí bez využití – jinak bylo již o vítězi rozhodnuto), George si rovněž neodpustil svá občasná obranná "pominutí smyslů" a navíc měl výše uvedené problémy se stabilitou.

Druhou půli začala Nova ve zcela jiném stylu a již v cca 2. minutě snížila po akci Vládi (který ukázal kde je jeho místo), po jehož přesné přihrávce dokázal Honza ml. prostřelit brankáře - 1:2. A za zhruba dalších 8 minut již bylo vyrovnáno, neboť se po autu Petra zády k brance prosadil hlavou svým letošním prvním gólem Jirka B. – 2:2.  Dalších zhruba 5 minut se odehrávalo za mírné převahy Novy a vypadalo to, že by výsledek mohla otočit směrem ke dvěma bodům za vítězství. Bohužel v posledních cca 12ti minutách začali Nově rapidně docházet síly a dostávala se místy pod velký tlak, naštěstí ale ke skórování soupeře nepustila, i když např. jednou Honza ml. hasil na poslední chvíli hrubku Vládi, který přišel na vlastní půlce o míč při pokusu o kličku…

Utkání, které se dohrávalo v podstatě za tmy skončilo nakonec vcelku zaslouženou remízou, i když soupeř byl tentokrát o něco lepší. Hrálo se velmi korektně, veškerá zranění jdou na vrub stavu hřiště.

Po 7. kole jsme zůstali jako jediný neporažený tým, což asi nešekali ani největší optimisté, ale "řídnoucí" kádr může znamenat problémy pro další zápasy.