Jdi na obsah Jdi na menu

7. kolo P.08 (LFC Nova B - AGP 83)

29. 10. 2008

LFC Nova B - AGP 83  5:4 (1:2)

Sestava LFC:  Mládek (B), od 50. minuty Kroj - Braný(C), Uhlíř ml., Landa, Uhlíř st., Koudelka,

Koutský, Capouch, Kroj

Branky LFC:  Landa 2, Capouch 2, Uhlíř ml.

Po dvoutýdenní pouze, ve které jsme měli možnost vydýchat (ne)tuctovou nálož od SC Veltěž, nás čekal první ze série teď již nepochybně záchranářských zápasů v 7. lize... Přestože termín nebyl zcela ideální (co jsme komu udělali - 2x v sezóně dvojzápas sobota-pondělí a k tomu tento zápas v pondělí před svátkem a další zápas v pondělí, které je svátkem, k tomu 3x dvoutýdenní pauza?!), dorazila početná ekipa, v níž chyběl jen Tonda a Martin. Soupeřem nám byli známí AGP 83, s nimiž jsme změřili síly někdy na jaře 2007 v 6. lize.

Zápas proti mladíkům soupeře (to je dost neurčité, neboť proti nám to je prakticky každý...) začal celkem opatrně a vyrovnaně. Do šancí se oba týmy dostávali těžce, ale přece - na naší straně třeba Čert, kterého poprvé natřikrát vychytal brankář ve spolupráci s obráncem, podruhé pak Čert ani nepřihrál Petrovi ani nezakončil... Bohužel soupeř na tom byl s efektivitou lépe - jako dejavu působila především první gólová akce, kdy se soupeř, podobně jako v minulém utkání SC Veltěž, uvolnil přes dva hráče u lajny a z branková čáry našel před odkrytou brankou volného spoluhráče, pro něhož nebyl problém uklidit míč do sítě - 0:1. Druhá branka v naší síti byla hodně podobná, opět nepokrytí soupeře a lehká práce pro zakončovatele - 0:2. Naštěstí ještě do poločasu jsme dokázali odpovědět, když po pěkné kombinaci zakončoval prudkou střelou Honza uhlíř ml. - 1:2. Více jsme už v prvním poločasu nevytvořili a tak jsme šli do toho druhého s jednobrankovým mankem.

Druhý poločas tak začal naší snahou o vyrovnání, ale skóre měnil soupeř - do odraženého balónu se opřel z 12 metrů jeho hráč a ranou do středu branky "podstřelil" Tomáše - 1:3... V tu chvíli už nám nezbývalo nic jiného, než se vrhnout do útoku, což nám trochu ulehčil soupeř, který asi pro úbytek sil tolik neprověřoval naší odkrytou obranu. Na druhé straně se prosadil tvrdou ránou Kapsík a vrátil nás do hry - 2:3. Pak to vypadalo, že si kopneme  penaltu za ruku po hlavičce Davida, ale rozhodčí po upozornění nechali rozehrávat aut, ze kterého předtím sice našel Čert přesně Davidovu hlavu, vhazoval však o čáru jinde... Skóre pak srovnal Petr a začínalo se prakticky od nuly - 3:3. My jsme na tom byli nepochybně lépe psychicky, bohužel však přišla chyba Tomáše, který reagoval na nakopnutý míč vyběhnutím až v okamžiku, kdy bylo jasné, že to nemůže stihnout dříve než útočník, který tak měl jednoduchou práci - 3:4. Kritiku, která se na něj snesla po druhém gólu na jeho účet, Tomáš neunesl a odešel ze hřiště!!! Do branky tak putoval Čert a zbytek se vrhnul v poslední desetiminutovce do útoku. Skóre opět srovnal Kapsík fantastickou střelou z přímého kopu, kterou vyhnal pavouky z horního růžku branky - 4:4. A to ještě nebyl konec, neboť  v zápětí se prosadil po zblokované střele dorážkou po trmě-vrmě opět Petr a strhl tak vedení na naší stranu - 5:4!!! Do útoku se pak vrhl soupeř, ale jeho šance zmařil Čert, nejprve vyběhnutím proti dobíhajícímu hráči a poté na hranici vápna tváří v tvář útočníkovi, který ho nedokázal prostřelit. Závěrečný hvizd rozhodčího pak byl impulsem pro gejzír radosti ze dvou velice důležitých bodů!!!

Závěrem k rozhodčím - takový výkon se vidí málokdy... Přesné posuzování, asistence pomezního, ponechávání výhod, příp. jejich rušení při nemožnosti pokračovat v akci, i to posouzení penalty... Prostě paráda, kdyby tak pískali všichni!!!