Sestava LFC Nova B:

Mládek - Poláček (C), KoudelkaSvárovský, Uhlíř ml., Kučera Venca, Jandečka, Jadrný

Branky LFC Nova B:

Poláček, Uhlíř ml.

Vedení v tabulce jsme v 8. kole vyrazily hájit na Pražačku proti neoblíbenému Palouku, jehož hráči trochu neumu nahradí často ránou přes nohy a hlavně spoustou keců... Naše sestava byla opět limitovaná zraněními (Jirka, Čert, Vlasta) a tentokrát i nemocí (Jarda), bohužel se nepodařilo doplnit řady ani Kapsíkem, který se zasekl v práci. Do boje se soupeřem, který si ještě mohl činit teoretické šance na postup, tak šla opět jen osmička hráčů.

Úvod zápasu byl vyrovnaný, první velkou šanci měl soupeř, když se po chybě dostal sám před Tomáše, ale ten vytasil výborný zákrok a udržel nulu. Na druhé straně se po úvodním oťukávání vydal do akce Karel, postupoval od půlky a před vápnem napřáhl a nekompromisně skóroval - 1:0. Bohužel další šance jsme neproměnili a naopak se prosadil soupeř, když po autu z úrovně vápna skákal samotný hráč soupeře a uklidil míč za Tomáše - 1:1. Bohužel to nebylo jediné negativum, ještě horší bylo další zranění v našich řadách, tentokrát Vráti, který si podvrknul kotník a zápas tak pro něj skončil ještě v prvním poločase neslavně a smutně vzhledem k tomu, že se určitě chtěl blýsknout před svým doprovodem...

Druhý poločas začal nadějně, když se po jedné z prvních akcí prosadil Honza a poslal nás opět do vedení - 2:1. Bohužel vedení jsme ani přes několik nadějných šancí, když jsem přečíslovali již otevřenou obranu soupeře, nevyužili a postupně se dostali pod tlak Palouku. Sice jsme odolávali, ale deset minut před koncem jsme nepokryli standardku soupeře, když rozhodčí podlehl "řečím" soupeře a písknul proti nám situaci, kterou na druhé straně opakovaně nechával bez povšimnutí. Na zadní tyči zůstal úplně volný hráč a přesnou přihrávku skrz vápno proměnil v laciný gól - 2:2. Tento stav vydržel až do konce, byť šance na vítězství ještě byly, bod je ale i tak cenný a byť bude tato ztráta vzhledem k výkonům Blázince velmi pravděpodobně znamenat ztrátu vedení, postup už je velmi blízko!!!

A příště ho můžeme potvrdit v prestižním utkání proti AC Parta, tak se snad hecnem, dáme dohromady nějaká zranění a nemoci a přijdeme v nejsilnější sestavě, protože letos není důležitější zápas, než derby s Partou!!!