Jdi na obsah Jdi na menu
 


8. kolo J.07 (LFC Nova B - ST Alténa)

30. 5. 2007

 

Sestava LFC Nova B: Mládek - Uhlíř st. (c), Capouch, Musil, Frantl, Žák, Frantl

Branky LFC Nova B: Capouch, vlastní soupeř

 

     Jarní sezóna se rychle blíží ke konci a vyrovnaná tabulka dává tušit napínavý a možná nervózní závěr. Každý bodík je cenný a je pro to potřeba udělat téměř vše.

     V zápase 8. kola toho ale náš soupeř ST Alténa udělal mnohem více a výsledek se dostavil. To více pak znamená především dodržení pravidla, že základem úspěchu je v Hanspaulce účast. K zápasu se sešlo 11 Alťáků!!!, kteří tak mohli hokejově točit dvě střídající pětky!!!  Jaký to kontrast s naším torzem, kdy nás zachraňoval Venca, abychom mohli odehrát celý zápas alespoň v plném počtu. Chyběl Jirka, Tonda, Honza U. ml., George, Honza Frantl dorazil na začátku zápasu a Honza U. st. v průběhu odstoupil se zraněným svalem. hráli jsme tak téměř bez vystřídání a podobně jako v předchozím případě to nedopadlo dobře.

 

     Na trávě 1. generace (Angelovova), tj. ještě kousek za koncem světa  (nic moc, ale 100x lepší než jakákoliv škvára) jsme nezačali špatně - klidnou hrou jsme drželi soupeře na distanc od naší branky a občas se snažili zahrozit protiútokem. Naší sestavě a tím i taktice opět nevyhovovala klec kolem celého hřiště, kdy míč byl téměř pořád ve hře, ale celkem dlouho jsme se s tím vyrovnávali. Navíc Petr se prosadil krásnou hlavičkou a poslal nás do vedení. Přišli i další šance, ale ty jsme trestuhodně nevyužili - Čert přehodil po kolmici Ládi s brankářem i branku a potom zůstalo nevyužité přečíslení 3 na 1, kdy Petrovu přihrávku vypíchl obránce špičkou boty do bezpečí. Pravidlo nedáš-dostaneš zafungovalo a soupeř střelou z úhlu za vápnem vymetl Tomášovu šibenici a vyrovnal. Hra byla i potom vyrovnaná, ale možnost, resp. nemožnost střídání se pomalu začínala projevovat. Soupeř bohužel druhou trefou dokonal obrat ale stále nebylo nic ztraceno. I přes převahu na střídačce se na naší straně objevovaly šance, v té největší bohužel další Petrova hlavička po stříleném výkopu Honzy Frantla od branky skončila na břevně... Poločas tak skončil jednobrankovým vedením soupeře.

 

     Po krátkém dobití baterek jsme se v poločase druhém pokusili vydolovat cenný bodík, ale protože naše šance jsme nedokázali proměňovat   na rozdíl od soupeře, který využíval otevřenější obrany i ubývajících sil (Honza U. st. už ve druhém poločasu pro zranění prakticky nehrál) k postupnému navýšení náskoku až na čtyři góly. Ke kosmetické korekci výsledku pak došlo až v závěru zápasu, kdy Čert zahrál střílený roh do vápna a nekoncentrovaný obránce ho pomohl usměrnit do vlastní sítě a uzavřel tak skóre na stavu 2:5 v náš neprospěch.

 

    

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

šance

(Oldjohn, 5. 6. 2007 16:25)

Souhlasím, že docházka je daremná. Mimo popsané problémy se projevuje nedůslednost při atakování soupeře - tzn. rozebrání si hráčů soupeře. Přestáváme to hrát a sklízíme trpké ovoce. Další problém je v koncovce. Většinou si vytvoříme více šancí než soupeř (v tomto zápase možná dvojnásobek), ale zahazujeme, netrefujeme prázdnou branku, nebo naopak nepřihrajemesi v situaci 2 na 1. Tento zápas se dal a měl vyhrát! Příště se musíme vrátit k naší hře, doufejme podpořené dostatečným počtem hráčů!