8. kolo J.08 (LFC Nova B - Nottoric Forest)

27. 5. 2008

LFC Nova B - Nottoric Forest 2:1 (2:1)

Sestava LFC:  Mládek (B) - Braný (C), Uhlíř ml., Faksa, Koudelka, Koutský
Branky LFC:  Braný, vlastní (výrazné přispění David Koutský)

K zápasu na Hagiboru nás tentokrát dorazilo pouze šest + nehrající manažer, "vykartovaný" Čert. Omluvili se Petr, a Honzové Frantl a Krušina, chyběl zraněný Vláďa. Čert ale manažerskou pozici raketově opustil, když přijal soudcovskou roli na vedlejším hřišti. Manažerská pozice u Novy B je ale zajímavý šolich, a proto už asi po 15 minutách na nás za lajnou slabě pořvával Honza U. st.

V zápase jsme takticky zvolili nejprve stranu, kde nám svítilo slunce do očí, přičemž ve 2. půli mělo být níže, tudíž ještě intenzivnější pro soupeře. Bohužel taktický záměr nevyšel - slunce svítilo celou půli do ksichtu nám a úderem začátku druhého poločasu zalezlo za mraky a pak už ho nikdo neviděl až do úterý do rána. Celý průběh zápasu byl ovlivněn míčem "plachťákem", jehož majitelem byli Nottorici, a který létal opravdu úžasně. I Tomáš ho bez větších problémů poslal až do vápna soupeře. Horší to bylo s jeho letovými vlastnostmi a s odskokem. Brzy se o tom mohli přesvědčit oba gólmani.

Zápas se z počátku odehrával spíše ve středu hřiště a postupem času jsme začali mít menší převahu. Asi v 15.minutě přišel první gól. Balón směřoval za autovou čáru, vyběhl k němu brankář soupeře, který ho měl pustit do zámezí, ale neudělal to, míč zastavil a rozehrál přímo na nohu atakujícímu Jirkovi, který si míč posunul doprava a do prázdné brány v pohodě zasunul - 1:0. Neradovali jsme se dlouho, dalším nešťastníkem se stal na druhé straně Tomáš. Soupeř hodil prudce aut, který opět směřoval do zámezí, ale Tomáš se ho rozhodl vyrazit, bohužel nepočítal s "plachtařskými" schopnostmi povedené meruny a trefil ho tak "dobře", že změnil jeho směr a míč se mu zatřepotal v síti - 1:1. Po obdrženém gólu na nás padla trochu deka a soupeř začal mít více ze hry. Měl i několik šancí, ale ty byly různými způsoby zlikvidovány. Tlak soupeře utnula až přibližně 25. minuta, kdy jeden z našich rychlých protiútoků byl nečekaně dotažen až do úplného konce. David přihrával před branku polovysoký centr, na který vybíhal brankář, míč zaplachtil a obránce si ho hlavou usměrnil do vlastní branky - 2:1!!!
     V druhé půli se soupeř samozřejmě snažil o vyrovnání. Jeho snahy ale můžeme označit jako platonické a byli jsme to my, kdo mohl rozmnožit gólový účet zápasu. Nastřelili jsme tyč, v závěru zápasu, kdy soupeř normálně hrající na 3 lidi vzadu, hrál jen s jedním obráncem, jsme se dostali do několika slibných přečíslení, která jsme dílem vinou své střelecké impotence, dílem "plachťákových" úžasných vlastností, nevyužili. Zápas pak bez větších emocí dospěl k výsledku, který byl stanoven již po prvních třiceti minutách.

Několik dovětků. Nottorici se prezentovali jako sympatické mužstvo, nehrají záludně, prakticky se nehádají. Horší to bylo s jejich kvalitou hry, přičemž si dovolím tvrdit, že kdybychom měli tři lidi na střídání, tak by se zápas vyvíjel jinak. Soupeř ale po zápase brečel, že přišel o jasný bod...

Pravděpodobně pomalu odkvétající jabloně pak po zápase způsobily jablečnou vánici v místní osvěžovně u hřiště. V jednu chvíli se mi stalo, že jsem odcházel na WC a měl v sobě 4 panáky, ještě jsem zahlédl, jak číšník staví další rundu na stůl a když jsem potkával George při východu z WC, tak mi oznamoval, že 6.!!! runda je již objednána. Naštěstí to vše ukončil číšník, který rychle zatáhl závěsy u výčepu, zalezl a přepočítaval tržbu, kterou jsme mu docela dobře vylepšili :-))