8. kolo P.06 (LFC Nova B - FC Pigs)

19. 11. 2006

Sestava LFC Nova B: Mládek - Uhlíř st., Braný, Musil, Frantl, Koudelka, Capouch, Kroj

Branky LFC Nova B: 3. Kroj, 44., 46., 53., 54. Musil

Po jasném vítězství nad Ya Basta! jsme se po týdnu opět vydali na Hagibor, abychom tam přiživili naše záchranářské naděje. V trochu lepším počasí, za to na trochu horším hřišti byl naším soupeřem tým FC Pigs, který měl před zápasem o dva body více a případný úspěch nás mohl dostat našeho soupeře. Ten se dostavil v docela početné sestavě, u nás to nebylo také úplně nejhorší, ale Honza Frantl dorazil až se zpožděním.

Začátek utkání byl z naší strany celkem povedený což navíc hned na začátku vylepšil Čert, když si po autu přehodil míč přes obránce a pak důrazně atakoval brankáře, který byl u míče sice dříve, ale neudržel ho a Čert pohodlně zakončoval do prázdné branky - 1:0. Parádní začátek, po kterém však následovala tragická sedmiminutovka… Soupeř prakticky z protiútoku nejprve vyrovnal – 1:1, pak sice šli Čert s Petrem dva na jednoho, ale tomu míč před brankářem odskočil od nohy a soupeř šel z další akce po chybě a nedůrazu do vedení – 1:2. Na druhé straně mohl srovnat Čert, ale klička brankáři byla dlouhá a střela z úhlu prošla přes celou branku těsně vedle tyče. Soupeř na druhé straně byl úspěšnější, když využil našeho dalšího zaváhání – 1:3 a o chvilku později nás zdánlivě dorazil další brankou – 1:4. Z naší strany tragický poločas za tohoto stavu skončil, když jsme sice měli nějaké šance na korekci výsledku, ale především i nadále starosti sami se sebou v obraně, kde nefungovalo prakticky nic…

Tříbrankové manko se zdálo jako rozhodující a hra na začátku druhé půle tomu odpovídala, když nebyl vidět příliš pohledný fotbal. Soupeř navíc přidal ještě jeden gól – 1:5, což už vypadalo na pořádný debakl. Pak však přišly velké chvíle Ládi… Nejdřív se trefil z brejku prudkou ranou a snížil – 2:5, a když mu soupeř o chvilku později nechal stejný prostor, nemýlil se opět a vykřesal trochu nečekanou jiskřičku naděje – 3:5. Pak si navíc pro sebe typicky počkal na bližší tyči na aut Honzy Franta a hlavou završil bleskový hattrick - 4:5, což mu ale nestačilo a o minutu později další střelou dokonce vyrovnal – 5:5!!! Během deseti minut jsme tak byli díky Láďovo střelecké potenci na koni a zdálo se, že zdrceného soupeře dorazíme. Příležitost se naskytla po akci Čerta, kdy brankář vyběhl ve snaze ho zastavit s míčem mimo vápno a nám se tak naskytla výhoda trestného kopu z hranice vápna. Soupeř protestoval a kdybychom věděli, co bude následovat, tak bychom ho snad podpořili… Po naší tragické rozehrávce, kdy si tři hráči dávali přednost, vypíchl míč protihráč, prohnal se kolem Honzy st. a prakticky od půlky šel sám na Tomáše, kterému nedal šanci a srazil nás těsně před koncem opět na zem – 5:6! Vzápětí byl před Tomášem nedůrazný Honza Frantl a soupeř to potrestal dalším gólem – 5:7. Korigovat mohl na druhé straně ještě Čert, ale jeho oblouček přes vyběhnuvšího brankáře skončil jen na břevně.

Neskutečný zápas plný chyb, krásných gólů a zvratů tak pro nás skončil hodně nešťastnou porážkou.