Sestava LFC Nova B:

Mládek - Kroj (C), KoudelkaSvárovský, Uhlíř ml., Kučera Venca, Jandečka, Poláček, Votípka, Melíšek, Čech

Branka LFC Nova B:

Uhlíř ml.

Sezóna dospěla ke svému vrcholu v podobě prestižního derby s AC Parta, přičemž případné vítězství mohlo současně znamenat potvrzení postupu do 7. ligy!!! Zranění čtveřice hráčů (Čert, Jirka, Vráťa a Vlasta) urychlilo registraci dvou spoluhráčů George a Karla z Kladenska (Meli a Čenda) a proti Partě už nastoupili poprvé v naší sestavě (zatím nikoliv dresu, protože těch je zase nějak málo). Parta tak musela čelit nejen naší nepochybné kvalitě, ale navíc i kvantitě... :-)

Počasí panovalo opravdu nepříznivé, déšť a cca 11 °C připravilo spolu s písčitou UMT 2G nepříjemnou kombinaci kluzkého povrchu i míče a tak bylo vidět na obou stranách dost nepřesností, mnohdy pramenících právě z obtížného pohybu na kluzkém povrchu. My jsme se snažili dostat před branku Party spíše kombinačně, Parta na to šla jednodušeji formou brejků, snaha ale byla na obou stranách bezzubá. Přestože jsme měli opticky více ze hry, nejblíže vstřelení gólu byla Parta, když po jedné ze střel lízal míč břevno Tomášovi branky. Posunout do vedení nás pak mohl Tomáš, který se dvakrát dostal do výborné šance, ale pokaždé trestuhodně přestřelil a poločas tak skončil bezbrankovým stavem.

Druhý poločas byl hodně podobný tomu prvnímu, postupem času jsme si vytvořili optický tlak, který ale z naší strany nevedl ke gólu, když několikrát byl proti brankář Party. Nevyužité šance nás mohly v závěru mrzet, když se po nákopu dostal skákající míč až do našeho vápna, kde ho útočník Party usměrnil pod vybíhajícím Tomášem jen těsně vedle pravé tyče... Když už se zdálo, že zápas skončí, aniž by přítomní mohli spatřit gól na jedné či druhé straně, vznikla před brankou Party trma-vrma po ráně Karla do tyče, k míči se důrazem dostal Honza a dokázal ležícího brankáře opakovaným pokusem procedit a minutu před koncem nás poslat do vedení - 1:0!!! Zaskočená Parta, která byla blízko úspěchu, pak už nedokázala kontrovat a zápas tak skončil našim hubeným vítězstvím, které nás však téměř definitivně posunulo pro podzimní sezónu o ligu výše.

Historicky první vzájemný zápas se pak dočkal ještě třetího poločasu v místní knajpě za účasti většiny z obou týmů.

Náhledy fotografií ze složky AC Parta (Kbely 2014)