8. 6. 2006

LFC Nova B - VZ 3:1 (2:0)

Branky LFC Nova B: Musil 1, Braný 2

Sestava LFC Nova B: Mládek, Braný, Koudelka, Uhlíř st., Frantl, Uhlíř ml., Musil, Capouch

Oproti utkání s Litrpůlem naskočili do sestavy Honza Frantl (i když klasicky se zpožděním, tentokrát po třídních schůzkách) a oba Honzové Uhlířové (ml. i st.).

Soupeřem nám byl tentokrát tým VZ složený z mladých hráčů převážně basketbalových postav, kterým přesto nechyběla fotbalová lehkost při práci s míčem a občas dokazovali, proč v minulé sezóně vyhráli svoji skupinu bez ztráty jediného bodu! V průběžné tabulce byli před utkáním 2 body za námi, takže ještě mohli promluvit do postupových bojů.

Zvýšená kvantita i kvalita kádru Novy v tomto utkání se přetavila v poměrně dobrý a zodpovědný výkon, kdy si Nova hlídala zadní vrátka a do ničeho zvláště nebezpečného soupeře nepouštěla a současně vepředu hrozila především po dlouhých centrech a autech. Tato taktika slavila již do poločasu úspěch, když se trefil nejprve utěšenou střelou ze střední vzdálenosti Vláďa a po něm se do listiny střelců zapsal i Jirka B. Takže do pomyslných šaten jsme odcházeli za nadějného stavu 2:0.

Tento stav jsme po přestávce ještě vylepšili další brankou velmi dobře hrajícího Jirky na 3:0. Soupeř se po některých menších nedorozuměních v našich řadách také dostal do šancí. Jednou otřel míč o naší tyč a zhruba 15 minut před koncem snížil po kombinaci, kdy si naběhl nepokrytý hráč ze zadních pozic a z malého vápna nedal Tomášovi v brance šanci. Potom se VéZeťáci snažili jěště vylepšit svoji situaci v utkání a podařilo se jim získat znatelnou převahu, naštěstí jsme se vyvarovali dalších hrubých chyb v obranné činnosti a naopak z jednoho z protiútoků trefil Petr břevno.

Zbytek utkání si Nova výsledek ohlídala a přidala tak další dva korálky na svůj ligový náhrdelník. Zda budou tyto kamínky přebroušeny v postupové smaragdy napoví příští zápas s Orange Predators, kteří v tomto kole remizovali s Litrpůlem 3:3.