9. kolo P.06 (LFC Nova B - FC Ramutant)

19. 11. 2006

Sestava LFC Nova B: Mládek - Uhlíř st., Braný, Uhlíř ml., Frantl, Musil, Koudelka, Capouch, Kroj

Branky LFC Nova B: 17. Kroj, 21. Capouch, 37. Uhlíř ml.

Po divoké přestřelce s „Prasaty“, která bohužel minulý týden skončila naší „porážkou“ na Hagiboru, jsme se tentokrát přesunuli o pár tramvajových zastávek dál na Pražačku. kde nás umělé trávě čekal další soupeř - FC Remutant. Ten se sice před zápasem s námi pohyboval ve středu tabulky 6.A ligy, ale vzhledem k její vyrovnanosti, kdy prvního od posledního týmu dělilo jen 6 bodů, by nás vítězství dostalo jen o bod za něho a opět trochu zdramatizovalo vývoj naší skupiny.

Do sestavy se vrátil Honza Uhlíř ml. a chyběl tak jen Tonda, v jehož případě to je ale díky kolenu na podzim bohužel definitivně… Přestože sestava byla velmi početná, zdravotní problémy trápily značnou část týmu, což proti ještě početnější a mnohem mladší sestavě soupeře nebylo moc povzbudivé.

Začátek zápasu (již trochu tradičně bez opozdivšího se Honzy Franta) byl vyrovnaný a dlouho se nemohli prosadit útočníci ani na jedné straně. V polovině 1. půle si ale na hranici vápna naskočil na míč Čert, brankář sice jeho hlavičku vyrazil, ale na dorážku už byl i s obránci krátký – 1:0. Těsné, ale zasloužené vedení o chvilku později potvrdil Petr, když také z dorážky vlastní střely zvýšil na dvoubrankový rozdíl – 2:0. Nadějný stav jsme udrželi až do poločasu, i když se trochu jiskřilo, když se soupeř snažil o vyrovnání, v čemž mu ale zabránila obrana a Tomáš v brance několika dobrými zákroky.

Začátek druhého poločasu nás ale zastihl v útlumu a soupeř toho bleskově využil, když centr z levé strany usměrnil útočník soupeře trochu se štěstím za Tomášova záda – 2:1. To samozřejmě soupeře povzbudilo a začal se tlačit ještě více dopředu, ale dařilo se nám díky důraznější hře odolávat. Navíc vzápětí Honza Frantl vybojoval na půlce míč, poslal ho ulicí na Čerta, který ve skluzu přihrál křížem do vápna nabíhajícímu a zcela volnému Honzovi ml., který potřetí v zápase pokořil brankáře soupeře – 3:1. Parádní akce soupeře trochu srazila, navíc čím dál tím častěji diskutoval s rozhodčími o jejich někdy trochu nepřesných rozhodnutích. Bohužel v polovině 2. poločasu přišel zmatek při obsazování soupeře na půlce hřiště a malý náskok, který tak soupeř získal, byl tvrdě potrestán míčem v naší síti – 3:2. Soupeř nás pak zatlačil, ale odolávali jsme, byť někdy jen za cenu důrazného odkopu. O šanci na vyrovnání se pak soupeř připravil prakticky sám, když jeho hráč nejprve obdržel za opakované protesty žlutou kartu, aby o chvilku později viděl zblízka i tu červenou, když zachytil rukou přihrávku Ládi na uvolňujícího se Honzu ml. Vzápětí rozhodčí utkání po uplynutí řádné hrací doby ukončil, což bylo vzhledem k rozjitřené atmosféře to nejlepší co mohl udělat (byť nenastavil avizovaný čas, za což si vysloužil další vlnu nadávek ze strany soupeře…).

Vydřené, ale zasloužené vítězství nám tak přineslo další dva body, což nás přiblížilo na dostřel našich soupeřů v boji o záchranu, teď je ale důležité dobrý výkon potvrdit v dalším zápase, který je na pořadu dne hned v úterý 21. listopadu 2006 od 19:00 hod., a to opět na Pražačce. Soupeřem bude nám známý Rudý teror, tak se snad dostavíme k zápasu za umělého osvětlení v nejsilnější možné sestavě tak, abychom vítězstvím přiživili naše záchranářské naděje.